Blindfriendly Streda 1. 4. 2020 | Meniny má Hugo Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Aktuálne správy


 

 

Nevyhovujúci stav pitnej vody v obci Závod pomôže vyriešiť Bratislavský kraj. Župní poslanci odsúhlasili na piatkovom rokovaní zastupiteľstva dotáciu v hodnote 50 000 € na kúpenie technologickej linky na úpravu vody. Zvyšných potrebných 16 000 € zabezpečí obec zo svojho rozpočtu.

Futbalistov ŠK Slovana Bratislava dnes čaká na Pasienkoch súboj Európskej ligy proti SSC Neapol, za ktorý sa na trávniku predvedie aj kapitán tímu Marek Hamšík. Zápas uvidí aj päťdesiat žiakov zo základnej školy Amosa Komenského na Hubeného ulici a Strednej vinársko-ovocinárskej školy v Modre. Je to vďaka projektu „Zaži európsku ligu so Slovanom“, ktorý pripravili Bratislavský kraj v spolupráci s ŠK Slovan.

Tradičné podujatie Slávnosti kapusty – Deň zelá odštartuje svoj ďalší ročník už tento piatok podvečer v Stupave. Program je pre návštevníkov pripravený až do nedeľného večera. Podujatie je súčasťou Župnej jesene, BSK zabezpečil posilnenie spojov.

 Odborná konferencia o histórií Bratislavskej župy v období prvej svetovej vojny pritiahla do Modry približne stovku záujemcov. Konferenciu zorganizoval Bratislavský kraj pri príležitosti Dní európskeho kultúrneho dedičstva.

 Štvrtý ročník série jesenných podujatí v bratislavskom kraji, Župná jeseň, má za sebou prvé akcie a program je pripravený pre domácich aj turistov až do konca decembra.

 Slovensko je jedným z 33 štátov Európy, v ktorých sa dnes výskumníci snažia verejnosti priblížiť svoj obyčajný život s neobyčajným povolaním. Na Slovensku sa do Festivalu vedy – Noci výskumníkov zapojil Tatranská Lomnica, Žilina, Banská Bystrica, Košice a Bratislava.

 Pri príležitosti Dní európskeho kultúrneho dedičstva pripravil Bratislavský kraj už 5. ročník odbornej konferencie zameranej na poznávanie a prezentáciu kultúrneho dedičstva a histórie župy. Tohtoročnou témou konferencie s názvom „Veľká vojna a Bratislavská župa“ bude obdobie prvej svetovej vojny. Konferencia sa uskutoční v utorok 30. septembra 2014 v Modre v Hoteli Zochova chata.

 Počas leta robili študenti výskum a dokumentovali archeologické nálezy v areáli obytno-rituálneho komplexu národnej kultúrnej pamiatky synagógy v Senci. Výsledky výskumu budú prezentované verejnosti už zajtra – vo štvrtok 25. septembra o 18:00 v Mestskom múzeu v Senci (Turecký dom).

Zastupiteľstvo BSK sa bude konať dňa 03.10.2014 (piatok) o 9.00 hod. v rokovacej sále na Úrade BSK, prízemie, Sabinovská 16 v Bratislave