Blindfriendly  29. 3. 2020 | Meniny má Miroslav Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Aktuálne správy


 

 

 Rekonštrukcia cesty v úseku Senec – Viničné – Pezinok, ktorú realizuje správca komunikácii II. a III. triedy v Bratislavskom kraji Regionálne cesty Bratislava, sa posúva do ďalšej etapy. Koniec celkovej revitalizácie cesty by mal byť ukončený do konca roka 2018.

 Turistický cyklovlak Záhoráčik má za sebou druhú sezónu fungovania. Od 28. apríla do 14. októbra 2018 prepravil na trase Záhorská Ves – Zohor – Plavecké Podhradie viac ako 8250 ľudí a takmer 930 bicyklov. Najviac cestujúcich bolo prepravených v mesiaci máj. Veľmi úspešné boli aj mesiace jún, júl a september.

Po tom, ako sa župné školy predstavili na prezentačných podujatiach v Bratislave, Pezinku, Senci a Malackách predstavujú svoju ponuku priamo na domovskej pôde. Na záver októbra otvorí svoje brány záujemcom o štúdium, teda deviatakom, ich rodičom ako aj výchovným poradcom, päť stredných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja a to počas jesenných Dní otvorených dverí.

 Tradičný festival župného Divadla ASTORKA Korzo ´90 bude aj tento rok plný zvučných mien a kvalitných divadelných inscenácií hier mnohých autorov, medzi ktorými nebude chýbať Leo Birinski, Václav Havel, či Bolek Polívka. 14. ročník Festivalu Astorka s podtitulom Stále spolu je venovaný 100. výročiu vzniku Československej republiky. Štartuje dnes vernisážou výstavy Festival Astorka od počiatku do 2017 a potrvá až do 30. októbra 2018.

 V športovej hale Malina v Malackách sa dnes prezentuje 34 župných stredných odborných škôl a gymnázií. Ide o ich poslednú zastávku v rámci podujatia Župné školy pre teba, s ktorým jeho organizátor Bratislavský samosprávny kraj, vyrazil prvýkrát do regiónu.

 Žiaci a učitelia župnej Školy úžitkového výtvarníctva J. Vydru pripravili v septembri v Bruseli výstavu predstavujúcu tvorbu školy. Tá bola taká úspešná, že zaujala aj českú eurokomisárku a práce študentov zdobia sídlo eurokomisárov.

 Na dnešnom stretnutí predsedovia Bratislavského a Trnavského samosprávneho kraja slávnostne podpísali Memorandum o spolupráci medzi obidvomi krajmi. Spoločný projekt sa týka partnerstva pri organizácii verejnej dopravy s cieľom vybudovania spoločného vnútorne previazaného integrovaného dopravného systému. Spoločné memorandum je prvým krokom napríklad aj k tomu, aby stačil na cestovanie po oboch krajoch jeden integrovaný cestovný lístok, či aby spoje by na seba nadväzovali naprieč krajmi.

V sobotu 10. novembra 2018 budeme voliť nových zástupcov do orgánov samosprávy obcí. V čase od 7:00 do 22:00hod. budú môcť obyvatelia rozhodnúť o starostoch, primátoroch, mestských a miestnych poslancoch.

 Bratislavský samosprávny kraj spolu s programom spolupráce INTERACT III. zorganizoval v rámci Dní európskej spolupráce 2018 – Namaľujme si budúcnosť spoločne aj podujatie pre študentov župných škôl. Tí sa stretli v novej Cvernovke, kde spolu diskutovali na tému Tolerancia a boj proti extrémizmu.

 Spoločná konferencia Ministerstva dopravy a výstavby SR a Ministerstva životného prostredia SR v spolupráci s Bratislavským samosprávnym krajom