Blindfriendly Štvrtok 19. 7. 2018 | Meniny má Dušana Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu


 

 

Medzinárodný deň detí je príležitosť pre divadlá v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja, aby pripravili v dňoch 30. mája až 1. júna 2015 skvelý program. Bratislavské bábkové divadlo si ako darček pripravilo veselé škôlkohry v parku oproti divadlu na Dunajskej ulici v Bratislave, ďalej tvorivú dielňu, či exotické japonské bábkové divadlo z Tokia - EDO – AYATSURI. Ide o najstaršie japonské marionetové divadlo z mesta TOKIO – teda EDO, ktoré sa môže popýšiť vyše 390 ročnou tradíciou. Jednou z hlavných osobností tohto divadla je najlepší japonský bábkar Itsushi Youki.

 Rok 2015 sa pre Malokarpatské múzeum v Pezinku nesie v zmysle osláv 55. výročia jeho znovuzaloženia. Preto od marca do decembra pripravujeme nové aktivity pre verejnosť, ale ostávame verný aj tým, ktoré tvoria stabilnú ponuku múzea.

 Hra inšpirovaná slávnym Dumasovým románom Dáma s kaméliami bude mať premiéru 29. apríla 2015 v Divadle Aréna, ktoré je v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja. V réžii Martina Čičváka pripravila Aréna najnovšiu hru súčasného ministra kultúry SR Mareka Maďariča s názvom Dáma bez kamélie.

V Divadle Astorka Korzo´90, ktoré je v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja, sa 29. apríla 2015 uskutoční premiéra divadelnej inscenácie Jama deravá. Inscenácia vychádza z reálnych štatistík, prieskumov verejnej mienky, sčítania ľudu, novinových článkov, titulkov či blogov, ktoré režijne spracoval Michal Vajdička. Koľko percent Slovákov by chcelo žiť na Slovensku? Na čo sú Slováci hrdí? Koľkí veria v zlepšenie ekonomickej situácie? Koľko ľudí žije na jednom kilometri štvorcovom? Z týchto a podobných údajov vznikol sled krátkych sekvencií a našom národe, ktoré sú smutné, veselé, trpké aj komické, tak ako život sám.

Program Istra Centra Máj 2015

 Vidieť takmer jedenásť miliónov rokov starý nález – túto príležitosť ponúka svojim návštevníkom Malokarpatské múzeum v Pezinku do konca mája. Ide o fosílny zub pravekého zvieraťa, pričom je to jeden zo šiestich takýchto objavov na území celého Slovenska.

 V Dome kultúry Dúbravka otvoril v stredu 4.3.2015 starosta Dúbravky a podpredseda BSK RNDr. Martin Zaťovič výstavu fotografií kaplniek, prícestných sôch, krížov, studničiek, mostov z obcí a miest BSK pod názvom Nedajme zahynúť dedičstvu predkov.

 Už v piatok 6. 3. 2015 oslávi Zita Furková, členka Divadla ASTORKA Korzo ´90, významné životné jubileum. Zita Furková v rámci svojej profesionálnej umeleckej činnosti vytvorila viac ako sto divadelných, filmových a televíznych postáv. Vystupuje v divadle, filme, televízii, rozhlase i dabingu.