Blindfriendly Piatok 10. 4. 2020 | Meniny má Igor Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu


 

 

 Opäť máme pre vás tipy na víkend Župnej jesene. Nechajte sa inšpirovať napríklad remeselným trhom, slávnostným rozsvietením vianočného stromčeka a betlehemským koncertom Župných Vianoc v Stupave.

Hudba, výtvarné umenie a poézia v originálnom celku. Album Slovak sounds je intenzívnym experimentom výnimočnej zostavy slovenských hudobníkov. CD je obsadením rozdelené do dvoch častí, ktoré však vytvárajú jeden celok. Obe časti spájajú výtvarne a textové námety výtvarníka Martina Gerboca. Album Nikolaj Nikitin / EXXPPNNSS ensemble – Slovak sounds vychádza vo vydavateľstve Real Music House.

 Vo štvrtok 10.12.2015 budú vo Svätom Jure po šiestykrát udeľované ocenenia za príkladnú obnovu tradičnej architektúry. Súťaž o príkladne obnovenú tradičnú architektúru je jednou z úspešných aktivít projektu Partneri pre dedičstvo. Jej prvý ročník sa konal v roku 2010, kedy prebiehala ešte v rámci Malokarpatského regiónu. Od roku 2013 organizátor, nezisková organizácia AINova, realizuje súťaž v spolupráci s BSK v celom Bratislavskom kraji.

Cc: Lucia Gembesova , Michal Škrovina Vážené dámy, vážení páni, dovoľte nám pozvať Vás na naše spoločné podujatie - odovzdávanie ocenení za príkladnú obnovu tradičnej architektúry v Bratislavskom kraji, ktoré sa uskutuční 10. decembra 2015 o 17:00.

 Významného českého skladateľa Leoša Janáčka si uctia po Banskej Štiavnici a Liptovskom Mikuláši už 3. decembra aj bratislavskom Divadle Tower Stage. Hold sa však bude vzdávať tak trochu netradične. Trojica Nikolaj Nikitin, Martin Sillay a Robert Pospiš dala Janáčkovej tvorbe multižánrový kabát. Z predvedenia autentickej emotívnej hudby tak robia naozaj unikátny hudobný zážitok.

 Divadlo ASTORKA Korzo ´90 v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja znovu reprezentovalo Slovenskú republiku. Hosťovanie sa uskutočnilo s finančnou podporou Ministerstva kultúry Slovenskej republiky.

 Koncom novembra (20.11.2015) uvedie Bratislavské bábkové divadlo prvú premiéru sezóny 2015/2016. Tentoraz sa ocitnú v hlavnej úlohe dve prasiatka - manželský pár Krochko a Kviky. V televízii sa dopočujú, že v hlavnom meste Prasaslava sa objavilo zlaté prasiatko. Kto ho uvidí, tomu srdce od radosti poskočí. Kviky odvtedy netúži po ničom inom. A tak presvedčí svoju ružovú polovičku, aby sa miesto do Blatného raja, kde mali stráviť medové týždne, vybrali na dobrodružnú cestu do Prasaslavy po stopách zlatého prasiatka. Veľkomesto skrýva veľké lákadlá, ale i nástrahy. V spleti preplnených ulíc, medzi mrakodrapmi a kanálmi, nestačí byť kamarátsky.

Župné divadlá Astorka a Aréna čakajú premiéry inscenácií. Divadelné zákulisie odokryje hra svetoznámeho ruského dramatika A.P. Čechova v Astorke a otázok postavenia ženy v spoločnosti sa okrem iného dotkne hra súčasného francúzskeho dramatika Denisa Lachauda, ktorá bude mať už zajtra premiéru v divadle Aréna.

v sobotu 7.11.2015 sa bude v Divadle Aréna konať premiéra inscenácie HETERO v réžii Márie Záchenskej.

 Divadlo ASTORKA Korzo ´90 v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja pripravuje ďalší z klenotov svetovej dramatickej spisby. V adaptácii a réžii Mariána Amslera predstavíme osudy hrdinov Čechovovej drámy iným spôsobom, samozrejme, typickým pre Astorku.