Blindfriendly Sobota 28. 3. 2020 | Meniny má Soňa Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Aktuálne správy


 

 

 Už šiesty ročník koncertu Pocta slobode – Tribute of freedom, ktorý pritiahol v piatok na Hrad Devín viac ako tisícku návštevníkov, bol venovaný 25. výročiu pádu železnej opony a 70. výročiu Slovenského národného povstania.

Bratislavský samosprávny kraj pozýva na piatkový koncert Pocta slobode – Tribute to freedom, ktorý sa začne 22. augusta o 18:00 na Hrade Devín.

V Bratislavskom kraji vybral štát na dani z príjmu fyzických osôb ročne takmer 200 mil. €, naspäť mu dáva len 33 mil. €. Zvyšujúca sa solidarita kraja s ostatnými regiónmi spôsobuje klesajúcu úroveň verejných služieb v Bratislave ako aj regióne.

 Už len do konca augusta je možné navrhnúť osobnosti Bratislavského kraja, ktoré sa významným spôsobom zaslúžili o rozvoj regiónu, zvýšenie kvality života jeho občanov alebo kraj úspešne reprezentujú. Ocenenia – Výročnú cenu Samuela Zocha a Pamätný list predsedu BSK udelí župa už dvanásty krát.

 Stupava, Rohožníka aj Záhorská Ves si na tento víkend pre svojich obyvateľov aj návštevníkov pripravili bohatý program.

 V sobotu sa uskutoční už tretí ročník celoslovenského podujatia "Noc hradných zrúcanín", počas ktorého môžu obyvatelia a návštevníci Bernolákova vidieť aj archeologické nálezy nájdene na hrade neďaleko miestneho rímsko-katolíckeho kostola.

 Do prvých ročníkov stredných škôl, ktoré sú v pôsobnosti Bratislavského kraja, je pre školský rok 2014/2015 zapísaných 3487 žiakov. V porovnaní s minulým rokom je to nárast o takmer 300 žiakov.

Na Mladej garde až do štvrtka prebiehajú celoslovenské športové hry a turistické stretnutie venované seniorom.

 Komplexnou revitalizáciou Hlavnej ulice v obci Boldog sa vytvorila sieť chodníkov a peších priestranstiev. Celkové výmera obnoveného územia predstavuje takmer 4800 metrov štvorcových. Celkové náklady dosiahli 320-tisíc €, pričom z Operačného programu Bratislavský kraj bol poskytnutý nenávratný finančný príspevok vo výške 304,8-tisíc €.

 Už túto sobotu sa môže verejnosť pozrieť na podujatie Slovenské piesky v areáli Vojenského a technického skúšobného ústavu Záhorie.