Blindfriendly Streda 1. 4. 2020 | Meniny má Hugo Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Aktuálne správy


 

 

 Výhodu rodinných pasov si už od septembra bude môcť užívať viac ako tisíc rodín nielen na území Bratislavského samosprávneho kraja.

 Už túto sobotu, 9. augusta, bude v areáli Vojenského a technického skúšobného ústavu Záhorie v rámci podujatia Slovenské piesky pripravený program aj pre verejnosť.

 12. ročníka Stupava Trophy 2014 sa počas dvoch víkendových dní zúčastnil rekordný počet účastníkov. Zašportovalo si 1 425 ľudí zo 16 krajín.

Nočné renesančné zábavky si budú môcť návštevníci užiť v sobotu 26. júla na hrade Červený kameň až do polnoci.

Víkend bude patriť cyklistom a bežcom, v Stupave sa totiž uskutoční už 12. ročník športovo-kultúrneho podujatia Stupava Trophy 2014. Na svoje si prídu aj deti, pre ktoré je pripravený cyklomaratónik. Na víťazov čaká množstvo zaujímavých cien. Akcia sa koná pod záštitou bratislavského župana Pavla Freša a krajskej organizácie cestovného ruchu Bratislava Region Tourism.

Mestá aj obce v Bratislavskom samosprávnom kraji si pre svojich obyvateľov a návštevníkov pripravili na leto bohatý kultúrny program.

Pre všetkých nadšencov a priaznivcov vojenskej techniky a histórie je pripravený už 6. ročník tradičného podujatia Slovenské piesky, ktoré sa bude konať od 1. do 10. augusta v areáli Vojenského technického a skúšobného ústavu (VTSÚ) Záhorie. Deň pre verejnosť je v sobotu 9. augusta od 9:00. Pravidelným podporovateľom podujatia je Bratislavský kraj, záštitu prevzal minister obrany SR Martin Glváč.

Od začiatku prázdnin bolo na Záhorí uhasených niekoľko väčších požiarov. Pri väčšine spolupracovali profesionáli z Hasičského a záchranného zboru Slovenskej republiky aj s dobrovoľníkmi. Práve k dobrovoľným hasičom, no najmä k starostom a primátorom smeruje výzva Bratislavského samosprávneho kraja.

Až do konca augusta majú návštevníci aj obyvatelia Malaciek každú nedeľu možnosť spoznať históriu Zámockého parku.

Bratislavský kraj v súčasnosti zabezpečuje prostredníctvom dopravcu Slovak Lines dve prímestské autobusové linky do Chorvátskeho Grobu. Licenciu na autobusovú linku z hlavného mesta cez Vajnory, Čiernu vodu až do Chorvátskeho Grobu má aj bratislavský magistrát od roku 2009, platná je do konca júla 2014. Župa preferuje, aby boli dopravné služby pre Chorvátsky Grob zabezpečované na súčasnej úrovni.