Blindfriendly Pondelok 6. 4. 2020 | Meniny má Irena Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Aktuálne správy


 

 

Bratislavský kraj chce znížiť energetickú náročnosť a dosiahnuť energetické úspory v kraji. Možnosti, ako prefinancovať energetické projekty, zisťovali župní poslanci priamo v Bruseli. BSK zastupujú poslanci Tatiana Mikušová, Richard Červienka, István Pomichal, Peter Ágoston, Jana Cigániková a Ildikó Virágová.

 Tridsiatka škôl v Bratislavskom samosprávnom kraji má nových riaditeľov. Dnes si prevzali dekrét od podpredsedníčky kraja Alžbety Ožvaldovej.

Majstrovstvá sveta v hokejbale juniorov odštartujú svoj päťdňový maratón už dnes o 18:00 na ružinovskom Štadióne Vladimíra Dzurillu.

Bratislavská župa aj v tomto roku podporí v rámci projektu Naša škôlka – náš kraj dotáciami materské školy v regióne. Krajskí poslanci na to odsúhlasili celkom 402 900 eur. V tomto roku budú dotácie primerane zamerané na zefektívnenie fungovania materských škôl, napríklad rekonštrukcie budov, tried, sociálnych zariadení, zeteplenie, výmenu okien a dverí, revitalizácie ihrísk či nákup hračiek.

Zastupiteľstvo Bratislavského samosprávneho kraja na svojom júnovom zasadnutí schválilo dotáciu 500 000 eur pre plánovanú výstavbu plavárne v Petržalke.

Aj v tomto roku si mohli študenti stredných škôl zmerať sily v bowlingu. Bratislavská župa spolu s občianskym združením Veverička pripravili ďalší ročník bowlingovej ligy mládeže BSK. O prvenstvo súťažilo 21 trojčlenných družstiev, na víťaznej priečke nakoniec skončilo Súkromné gymnázium Bajkalská s 2363 bodmi. Na druhom mieste skončila SPŠ Elektrotechnická na Halovej ulici s 2196 bodmi a na treťom mieste Stredná zdravotná škola s 2178 bodmi.

Od štvrtka do nedele sa bude konať v obciach Bratislavského kraja už 17. ročník Medzinárodného festivalu detských folklórnych súborov, v rámci ktorého sa predstaví viac ako 1200 detí. Okrem slovenských súborov sa predvedú aj hostia zo zahraničia, konkrétne DFS z Českej republiky, Bulharska, Holandska, Srbska a Turecka.

Proti zvýšenému výskytu komárov je Bratislavský kraj pripravený bojovať aj tento rok. Obce na Záhorí už hlásia kalamitný výskyt komárov, s postrekmi preto začne župa už zajtra. V rozpočte má na to vyčlenených cca 190-tisíc €.

Každý rok udeľuje Bratislavská župa Výročnú cenu Samuela Zocha a Pamätný list predsedu BSK tým, ktorí sa významným spôsobom zaslúžili o rozvoj regiónu, zvýšenie kvality života jeho občanov alebo ho úspešne reprezentujú. Laureátov ceny možno navrhnúť do konca augusta. Prihlasovací formulár a bližšie informácie sú na stránke www.bratislavskykraj.sk v sekcii Ocenenia BSK.

 Od 1. mája majú obyvatelia Bratislavského samosprávneho kraja možnosť bezplatne sa zaregistrovať do projektu Family Net a využívať tak zľavy Rodinného pasu aj v susedných regiónoch.