Blindfriendly Pondelok 6. 4. 2020 | Meniny má Irena Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Aktuálne správy


 

 

Už tento víkend ožije Pezinok tradičnými remeslami. V rámci medzinárodného podujatia Keramické trhy sa predstaví vyše 150 keramikárov zo šiestich krajín Európy, zo Slovenska, Česka, Poľska, Maďarska, Bulharska a Slovinska. Na južnej strane Slnečných jazier zas odštartujú letnú sezónu známym podujatím Senecké leto.

 Už v nedeľu 15. júna ocenia v Divadle Malá scéna STU v Bratislave dobrých otcov. Nad podujatím Víkend ku Dňu otcov kampane „Slovensko potrebuje dobrých otcov“ prevzal záštitu predseda BSK Pavol Frešo.

V. pracovné zasadnutie Zastupiteľstva Bratislavského samosprávneho kraja sa uskutoční dňa 20. júna 2014 (piatok) o 9.00 hod. v rokovacej sále Úradu Bratislavského samosprávneho kraja, prízemie, Sabinovská 16 v Bratislave.

Stredná odborná škola vinársko-ovocinárska v Modre, ktorá je v pôsobnosti Bratislavského kraja, vychováva odborníkov už 130 rokov. Patrí k najstarším odborným školám na území župy a je jedinečnou na celom Slovensku. Dnes si jej výročie a výnimočnosť pripomenuli aj za účasti ministra školstva, vedy, výskumu a športu Dušana Čaploviča a bratislavského župana Pavla Freša.

Bratislavská župa sa snaží pritiahnuť študentov na svoje stredné odborné školy cez atraktívne učebné odbory. Okrem toho vytvára centrá odborného vzdelávania a prípravy, poskytuje rekvalifikačné kurzy a pomáha školám pri ich prezentovaní sa a študentom pri výbere školy. Jednou z najstarších odborných škôl v BSK je SOŠ vinársko-ovocinárska v Modre, ktorá vychováva odborníkov už 130 rokov.

 Záujem o poctivé a tradičné produkty od slovenských výrobcov každoročne rastie, potvrdila to návštevnosť na druhom ročníku podujatia Farm Fest, ktoré sa konalo počas víkendu v bratislavskom Sade Janka Kráľa. Na podujatie, ktoré zorganizovali Bratislavský kraj a Krajská organizácia cestovného ruchu Bratislava Region Tourism, prišlo viac ako 12-tisíc ľudí.

 Podporiť kúpu slovenských výrobkov ako aj tradičnú ľudovú tvorbu a ľudové remeslá má podujatie Farm Fest, ktoré bude v bratislavskom Sade Janka Kráľa už tento víkend. Návštevníci si budú môcť kúpiť a tiež ochutnať poctivé a tradičné produkty od slovenských výrobcov. K dispozícii bude 43 stánkov a jeden prednáškový stan, v ktorom sa dozvedia viac o príprave zdravých jedál, ale aj o výrobe medu či kávy.

V sobotu siedmeho júna vyžrebujú škriatkovia výhercov hlavných cien hry Objavuj poklady Bratislavského regiónu. Stane sa tak v Sade Janka Kráľa počas Farm Festu.

 Po Budapešti a Bratislave sa výstava Architekt Ödön Lechner /Bratislava – Budapešť presúva do Viedne. Na realizácii sa podieľa aj Bratislavský samosprávny kraj.

Nedeľa 1. júna patrila deťom, pre ktoré pripravil Bratislavský kraj spolu s Areálom Divoká mimoriadny Piknik&Bike. Pripravených bolo množstvo atrakcií, aktivít aj hudobné vystúpenie. Na piknikové podujatie, ktorého cieľom je prepojenie cyklistiky s aktívnym relaxom v prírode, prišlo vyše 1300 ľudí a požičalo sa takmer 100 piknikových košíkov.