Blindfriendly  29. 3. 2020 | Meniny má Miroslav Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Aktuálne správy


 

 

V nedeľu 1. júna oslavujú svoj sviatok všetky deti. Bratislavský samosprávny kraj spolu s Areálom Divoká voda im k tomu prichystali mimoriadny Piknik&Bike.

 V sobotu odhalia škriatkovia na stránke www.objavujpoklady.sk posledné súradnice, na ktorých môžu hľadači objavovať poklady Bratislavského regiónu. Jedny z posledných budú skryté aj 7. júna na Farm Feste v Sade Janka Kráľa.

 Spolok vinárov a vinohradníkov v spolupráci s Obecným úradom Šenkvice a KIS Šenkvice Vás srdečne pozýva na 3.ročník otvorených šenkvických pivníc pod názvom Za vínom do Šenkvíc dňa 7.6.2014 od 11:00 hod.

Bratislavský kraj získal dotáciu v hodnote 9000 eur od Ministerstva kultúry SR v rámci programu Obnovme si svoj dom 2014. Za získané peniaze plánuje župa zorganizovať letnú školu archeológie a tradičných spôsobov murovania v areáli obytno-rituálneho komplexu národnej kultúrnej pamiatky synagógy v Senci.

Malokarpatská knižnica v Pezinku, ktorá je v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského kraja, dnes otvára letnú čitáreň. V budove knižnice na Holubyho ulici budú návštevníkov k dispozícií časopisy, denná tlač a knihy, tešiť sa môžu aj na besedy pre deti, študentov či dospelých.

V nedeľu 1. júna bude areál Divoká voda v Čunove patriť deťom. Bratislavský samosprávny kraj pripravuje ďalší zo série projektov Piknik&Bike.

Centrum Limbachu má novú podobu, za eurofondy zrevitalizovali verejné priestranstvá vrátane ihrísk, mobiliáru a verejného osvetlenia. Celkovo sa obnovilo vyše 4400 metrov štvorcových spevnených plôch a 467 metrov štvorcových zelene.

 Už tretiu sériu 75 súradníc odhalili škriatkovia včera na stránke www.objavujpoklady.sk. Hlavné ceny budú hľadačom odovzdané 7. júna na Farm Feste.

V Bratislave sa dnes koná medzinárodné finále podujatia Smart Campus, ktoré je vyvrcholením dvojročného európskeho projektu na podporu podnikania mladých ľudí. V Starej tržnici na Námestí SNP sa od 10:00 stretnú najlepšie tímy zo siedmich Európskych regiónov, aby predstavili vlastné unikátne biznis nápady. Svoje zastúpenie tu bude mať aj Bratislavský kraj. Vyhodnotenie a slávnostné udeľovanie cien bude o 19:00 za účasti významných hostí zo Slovenska a Európy.

Už zajtra odštartuje 8. ročník Otvorených pivníc na sv. Urbana, kedy 144 vinárov od Devína cez Raču, Svätý Jur, Pezinok, Modru až po Trnavu otvoria svoje pivnice. Milovníci vína môžu navštíviť otvorené pivnice celkom v 26 obciach a mestách Malokarpatského regiónu.