Blindfriendly Pondelok 6. 4. 2020 | Meniny má Irena Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Aktuálne správy


 

 

Bratislavský kraj chce aj v tomto roku pomôcť mestám a obciam v regióne riešiť situáciu so škôlkami. Dotačná komisia BSK rozhodla o navýšení finančných prostriedkov zo 150-tisíc na 402-tisíc, čo predstavuje navýšenie o takmer 170 percent. Schváliť to musia ešte krajskí poslanci na zastupiteľstve, ktoré bude 20. júna.

Bratislavský kraj má záujem prostredníctvom spoločnosti 1. župná, a.s., vybudovať v Petržalke na ploche približne 89-tisíc metrov štvorcových nový športovo-rekreačný areál. Pozemky sú vo vlastníctve 1. župnej, a.s., o ich prenájme s cieľom vybudovať športovo-oddychovú zónu, ktorá bude v súlade s územným plánom platným pre dané pozemky, rozhodlo zastupiteľstvo BSK ešte minulý rok v júni. Toto rozhodnutie vychádzalo aj z možností rozpočtu BSK. Kraj dnes vyhlásil obchodnú verejnú súťaž, ktorej podmienky zverejnil aj na svojej webovej stránke.

 Už zajtra, teda v sobotu 17. mája odhalia škriatkovia ďalšie súradnice, na ktorých môžu ľudia hľadať poklady. Prečo však práve škriatkovia?

 Aj Malokarpatské múzeum v Pezinku, ktoré patrí pod zriaďovateľskú pôsobnosť Bratislavského samosprávneho kraja, sa v sobotu zapojí do Noci múzeí a galérií.

 Georgina, Vojvodkyňa z Norfolku, ako patrónka medzinárodnej britskej charitatívnej spoločnosti Depaul International dnes navštívila sídlo Bratislavského samosprávneho kraja.

 Bratislavský kraj spustil 1. mája nový projekt pre rodiny s deťmi, vďaka ktorému môžu aktívnejšie tráviť svoj voľný čas a využívať množstvo zliav aj za hranicami regiónu. Za necelé dva týždne sa zaregistrovalo už 314 rodín. Župa prezentovala projekt Familynet aj na Bratislavskom majálese, počas ktorého sa zaregistrovalo takmer sto rodín.

 Bratislavský samosprávny kraj prijal v tomto ročníku projektu Naša škôlka – náš kraj presne 80 žiadostí o dotáciu na zefektívnenie fungovania materských škôl.

 Škriatkovia, ktorí ukryli po bratislavskom kraji 300 pokladov už odhalili prvé súradnice, na ktorých môžu hľadači nájsť svoje výhry.

Natoč svoj krátky film! je nová súťaž, ktorú pripravila Bratislavská župa spoločne s operačným programom INTERACT II pre študentov stredných škôl. Stačí, ak školáci do dvojminútového videa zachytia, ako vidia a vnímajú prínos projektov cezhraničnej spolupráce pre svoj život. Na víťazov čakajú hodnotné ceny.

Už v sobotu 10. mája sa na Slnečných jazerách v Senci uskutoční už šiesty ročník podujatia "Senecká korčuľa".