Blindfriendly Streda 8. 4. 2020 | Meniny má Albert Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Aktuálne správy


 

 

 Každoročne na jar žije Bratislava bežeckými maratónmi a ani tento rok to nebolo inak. Počas víkendu sa konal v hlavnom meste už 9. ročník Bratislavského mestského maratónu, ktorého sa zúčastnil rekordný počet bežcov - 8697 ľudí. Súťažili v siedmich disciplínach, najdlhšia trať mala 42 kilometrov. Akciu už tradične podporil aj Bratislavský kraj.

Desaťkilometrový beh na 9. ročníku Bratislavského mestského maratónu odštartuje v sobotu o 16:00 výstrelom predseda BSK Pavol Frešo.

 Bratislavský kraj sa radí medzi viac rozvinuté regióny Európskej únie, a preto má značne limitovanú oprávnenosť čerpať prostriedky z fondov EÚ. V rámci nového programového obdobia 2014-2020 sa doteraz počítalo s 15 percentnou geografickou flexibilitou, ktorá umožňuje financovať projekty mimo oprávneného územia. Okrem Slovenska ju chcú uplatniť aj Česi a Maďari. Touto problematikou sa zaoberal aj výbor REGIO Európskeho parlamentu na svojom ostatnom zasadnutí, ktorému predsedá poľská poslankyňa a bývalá eurokomisárka pre regionálny rozvoj Danuta Huebner.

Od 26. marca až do 13. apríla si návštevníci Bratislavy môžu pozrieť práce študentov stredných umeleckých škôl z viacerých európskych štátov.

Výbor regiónov sa bude na svojom zasadaní zaoberať zlepšením kvality stáží, čo má byť zárukou pre mladých ľudí, aby sa lepšie uplatnili na trhu práce. Vyzýva preto členské štáty Európskej únie k zhromaždeniu podrobných údajov o stážach a svoje stanovisko predkladá aj Komisii. Medzi priority Bratislavskej župy patrí podpora vzdelávania ako takého a svoj pilotný projekt stážistov má už dva roky. Spolupracuje s univerzitami, a napríklad Univerzita Komenského má stáže aj ako formu štúdia.

IV. pracovné zasadnutie Zastupiteľstva Bratislavského samosprávneho kraja sa uskutoční dňa 11. apríla 2014 (piatok) o 9.00 hod. v rokovacej sále Úradu Bratislavského samosprávneho kraja, prízemie, Sabinovská 16 v Bratislave.

Na štrnástich stredných školách v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja prebiehajú až do 10. apríla talentové prijímacie skúšky.

 V prímestskej autobusovej doprave v rámci Bratislavskej župy bude jazdiť ďalších 40 nových nízkopodlažných autobusov typu Crossway. Dnes ich slávnostne uviedli do prevádzky zástupcovia Bratislavského kraja a autobusového dopravcu Slovak Lines.

 Divadlo Astorka Korzo 90 si na 31. marca pripravilo premiéru absolventskej inscenácie Fajčiarky a spasiteľky. Komédia na motívy Čechovových Troch sestier je výnimočnou školskou prácou.

 28. marca sa v Modre začal XIV. ročník medzinárodnej výstavy vín VITIS AUREA MODRA 2014. Cenu za najlepšiu kolekciu červených vín odovzdávala bratislavská župa.