Blindfriendly Streda 1. 4. 2020 | Meniny má Hugo Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Aktuálne správy


 

 

 Priestor pod cyklomostom Slobody v Devínskej Novej Vsi zaplnilo uplynulú sobotu množstvo ľudí. Dôvodom nebolo len slnečné počasie, ale najmä pestrý program plný vystúpení a atrakcií v rámci podujatia Deň európskej spolupráce 2018 – Namaľujme si budúcnosť spoločne. Zorganizoval ho Bratislavský samosprávny kraj ako riadiaci orgán programu spolupráce INTERACT III. už po šiestykrát s cieľom zdôrazniť myšlienku cezhraničnej spolupráce.

 Novým predsedom Slovenskej národnej delegácie pri Európskom výbore regiónov je bratislavský župan Juraj Droba. Stal sa ním v utorok 9.10.2018 v Bruseli na spoločnom stretnutí počas plenárneho rokovania Európskeho výboru regiónov.

 Školy v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja už po druhý raz vyrazili do regiónu. Ich druhou zastávkou v rámci projektu Župné školy v Avione bol Senec. V Mestskom kultúrnom stredisku sa dnes do 16tej hodiny prezentuje 35 župných škôl.

 Ďalšie vydanie mesačníka Bratislavský kraj, ktorý vydáva Bratislavský samosprávny kraj, je k dispozícií online.

Bratislavský samosprávny kraj zverejňuje v súlade so zásadami transparentnosti a otvorenej župy informácie o predstavenstvách spoločností s účasťou BSK.

 Zástupcovia Bratislavského samosprávneho kraja, zhotoviteľa rekonštrukcie, Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR a starostov okolitých obcí sa počas dnešného dopoludnia zúčastnili kontrolného dňa projektu „Modernizácia cesty Rohožník-Malacky“. Jeho cieľom je vybudovanie kvalitnej a kapacitne vyhovujúcej cesty pre potreby regionálnej dopravy a prispieť k plynulej a bezpečnej doprave. Aktuálne je cesta vyfrézovaná, prebiehajú výkopové práce a návoz podložia.

 Akcia realizovaná v spolupráci s Pumptrack Slovakia sa uskutoční v sobotu 13. októbra v areáli pumptrackovej dráhy na Zochovej chate, kde si zajazdíte či už na bicykli alebo kolobežke.

 Koncom septembra odohralo Divadlo ASTORKA Korzo ´90, ktoré je v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja, odohralo divadelnú hru svetoznámeho kontroverzného dramatika Thomasa Bernharda „Pred odchodom na odpočinok“ v réžii Juraja Nvotu na festivale v New Yorku ako jediné divadlo zo Slovenska. Plné hľadisko ocenilo divadelníkov veľkým ohlasom, potleskom a početnými gratuláciami po predstavení. Predstavenie sa v New Yorku odohralo 28. 9. 2018, práve v „Deň Václava Havla v New Yorku“, ktorý vyhlásil v roku 2016 newyorský starosta Bill de Blasio.

 Bratislavský samosprávny kraj opäť zorganizoval podujatie BSK TechDay, ktoré je súčasťou trojdňových Majstrovstiev SR v elektronických športoch konajúcich sa v dňoch od 5.10 do 7.10.2018 v čase od 8:00 do 17:00 hodiny. Projekt je organizovaný pod záštitou bratislavského župana Juraja Drobu a zúčastňujú sa ho študenti škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja.

 V nadväznosti na úspešné podujatie Deň župných škôl v Avione, ktorého 8. ročník sa uskutočnil 28.9.2018, pripravil Bratislavský samosprávny kraj toto prezentačné podujatie aj v mestách mimo hlavného mesta. Prvé odštartovalo dnes v Pezinku a potrvá až do 18:00 hodiny.