Blindfriendly Utorok 7. 4. 2020 | Meniny má Zoltán Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

KONTAKTY

PÔSOBNOSŤ

V súlade so zákonom č. 416/2001 Z. z. o prechode niektorých pôsobností na obce a vyššie územné celky prešli dňom 1.7.2002 kompetencie v oblasti stredného školstva na Bratislavský samosprávny kraj.
   

Školstvo, mládež a šport


 

 

 Bratislavský samosprávny kraj opätovne pripravuje prezentáciu svojich škôl. Ôsmy krát sa uskutoční tradičné podujatie - Deň župných škôl v Avione a to 28.09.2018 v nákupno-zábavnom centre Avion, od 9tej do 18tej hodiny, kde sa na jednom mieste bude prezentovať 51 stredných škôl a gymnázií.

Hotelová akadémia, Mikovíniho 1 v Bratislave sa stala vďaka nasadeniu Kornélie Lohyňovej Podnikateľskou školou roka, ocenenie prebrala na pôde parlamentu v Bruseli.

 Študentky Gymnázia Ul. 1. mája 8, Malacky reprezentujú Slovensko na medzinárodnom IT fóre v Aténach. Itečkarky Viki Šadibolová, Veronika Danadová a Liza Lizzi v lete zabojovali o účasť na letnom tábore „Alice Envisions the Future – Girls in STEM AI Bootcamp" a uspeli.

 Dňa 27.10.2018 (sobota) sa v Bratislavskom Novom Meste uskutoční jednodenný parkour workshop pre deti a mládež. Chceš sa naučiť niečo o parkoure? Ako začať trénovať? Vyskúšať si základné skoky a saltá? Toto všetko a ešte viac sa dozvieš od skúsených parkour trénerov. Parkour workshop je určený pre začiatočníkov a mierne pokročilých od 8 rokov.

 V mesiaci jún 2018 uskutočnila mimovládna organizácia JCI-Slovensko v spolupráci s Bratislavským samosprávnym krajom dve zaujímavé prednášky spojené s diskusiou na SŠ v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja. Na stredné školy prišli úspešní startupisti , ktorí začali so svojím podnikaním už počas štúdia na SŠ.

 Projekt Letná akadémia módy 2018 podporený Bratislavskou regionálnou dotačnou schémou mal mimoriadny ohlas nielen u priaznivcov módy.

Sme študenti Obchodnej akadémie v Pezinku a tento článok je o tom, ako sa z nás stali mladí filantropi a o ceste k zrealizovaniu jedného veľkého projektu.

 Workshop, ktorý sa konal v dňoch od 25.6 – 26.6.2018 v meste Wiener Neustadt v centre pre mládež Triebwerk dal priestor pre kreatívne aktivity grafity pre žiakov našich štyroch stredných škôl, ktoré sú zriaďované BSK.