Blindfriendly Streda 22. 1. 2020 | Meniny má Zora Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu


 

 

 Prijmite pozvanie na novembrové aktivity do Malokarpatského múzea v Pezinku a jeho vysunutého pracoviska vo Svätom Jure.. Do konca týždňa majú návštevníci možnosť navštíviť aktuálne prebiehajúcu výstavu "Pezinské vinohrady sú najkrajšie!", ktorá odhaľuje svetlé aj tienisté stránky vinohradníctva. Fotografie, ktorých autorom je p. Pavol Stanko, vás prevedú pezinským chotárom a predstavia vám jeho zákutia. Posledný tohtoročný Pohár vína o piatej vás zavedie do rímskeho Carnunta, ktoré sa nachádza kúsok od Bratislavy. V súčasnosti je tento niekdajší legionársky tábor a mesto jednou z najnavštevovanejších atrakcií v susednom Rakúsku. O živote v legionárskom tábore, vojenskom i civilnom meste vám porozpráva Tomáš Klokner 12. novembra.

 Vo štvrtok 29. Októbra uvedie Divadlo LUDUS novú inscenáciu, inšpirovanú románom Venussha autora Juraja Šebestu, s názvom POZOR, DOUBLE STRESS!

 XI. FESTIVAL ASTORKA 2015 (25. – 29. 10. 2015)

Istra Centrum - centrum pre voľný čas a kultúrne zariadenie Hradištná 43, 841 07 Bratislava – Devínska Nová Ves, 02 / 64 77 00 33, propagacia@istracentrum.sk, www.istracentrum.sk

V piatok 16.10. uvedie Divadlo Aréna premiéru inscenácie „Medzi nebom a zemou“ od anglickej autorky Pam Valentine. Táto čierna špiritistická komédia, ako ju definovali tvorcovia, humorným spôsobom zachytáva spirituálny vzťah manželského páru žijúceho v starobylom dome na anglickom vidieku.

V piatok 9. októbra sa začne originálna dvojdňová prehliadka world music a perkusií. V Dome kultúry Ružinov sa predstavia špičkové skupiny, ktoré patria k najsledovanejším v tomto žánri. V koncertnom programe vystúpia projekty z Talianska, Maďarska, Poľska a Slovenska.

V bratislavskom kraji sa 10. októbra 2015 uskutoční celo-regionálne podujatie pod názvom Jablkové hodovanie. Hlavným organizátorom projektu, do ktorého sa zapoja mestá a obce Modra, Senec, Pezinok, Cajla ,Stupava, Jablonové a Dunajská Lužná, Malacky, Svätý Jur, Pezinok, Limbach je Bratislavský samosprávny kraj. Jeho predseda Pavol Frešo poctí svojou návštevou všetkých organizátorov a návštevníkov tohto jedinečného jesenného sviatku.

15.7. 2015 bola na stránke Bratislavského samosprávneho kraja publikovaná výzva na predkladanie žiadostí v rámci novo-vzniknutej Bratislavskej regionálnej dotačnej schémy na podporu kultúry.

Na začiatku sezóny prináša Divadlo Aréna novú inscenáciu, ktorej premiéra sa bude konať v nedeľu 4. októbra v Loft Aréne.