Blindfriendly Streda 1. 4. 2020 | Meniny má Hugo Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Aktuálne správy


 

 

 Bratislavský samosprávny kraj spustil testovací projekt učiteľských bytov. Zo štyroch internátnych izieb na internáte SOŠA J. Jonáša v bratislavskej Dúbravke vybudoval úrad BSK dva dvojizbové učiteľské byty, ktoré na Deň učiteľov odovzdal novým nájomníkom župan Pavol Frešo.

 Dnešný Deň učiteľov je príležitosťou poďakovať sa učiteľom za náročnú a zodpovednú prácu, ktorú robia pre svojich študentov, je vyjadrením úcty a uznania. Pri tejto príležitosti odovzdali župan Pavol Frešo a vicežupanka Alžbeta Ožvaldová ocenenia 20 pedagógom škôl, ktoré sú v pôsobnosti BSK. Slávnostnej akcie sa zúčastnili aj podpredsedovia kraja Martin Berta a Martin Zaťovič.

 V divadle Aréna, ktoré je v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja, sa na štvrtok 27. 3. 2014 chystá premiéra hry Petra Lomnického „Karl Marx: Kapitál“.

Malokarpatská knižnica v Pezinku, ktorá je v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja, hlási nárast detských čitateľov o takmer 40%. Tento pozitívny trend naštartovalo aj množstvo podujatí pre deti a školy či besedy so spisovateľmi.

 Deviateho ročníka Pezinského plaveckého maratónu sa za 24 hodín zúčastnilo 482 plavcov, ktorí preplávali takmer 64 kilometrov.

20. marca schválili poslanci Bratislavského samosprávneho kraja na svojom zastupiteľstve finančný príspevok na obnovu areálu synagógy v Senci. Župa plánuje terénne úpravy a výstavbu infopavilónu za 618 347,37 EUR. Tieto sú však podmienené získaním nenávratného finančného príspevku z Nórskych fondov.

V Pezinku dnes na poludnie odštartoval 24-hodinový plavecký maratón, do ktorého sa môžete ešte stále pripojiť aj vy.

Na zastupiteľstve Bratislavského samosprávneho kraja zvolili poslanci piatich Podpredsedov BSK. Župa však bude platiť len troch, tak ako doteraz.

Stredná odborná škola na Farského ulici v Bratislave pripravila na štvrtkové popoludnie už druhý ročník gastronomickej akcie „Dni medzinárodnej kuchyne“ – Deň tureckej kuchyne. Prvý ročník, ktorý sa konal v novembri, sa niesol v znamení indonézskej kuchyne.

Na stredných školách v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja absolvuje tento týždeň písomné maturity 4197 žiakov. Ústne maturity ich čakajú od 19. mája 2014 do 6. Júna 2014.