Blindfriendly Streda 1. 4. 2020 | Meniny má Hugo Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Aktuálne správy


 

 

Volebná účasť Slovenska do Európskeho parlamentu bola pred piatimi rokmi spomedzi všetkých členských krajín Európskej najnižšia. Jedným z hlavných dôvodov je nízka informovanosť občanov EÚ. Bratislavská župa preto v spolupráci s Informačnou kanceláriou Európskeho parlamentu na Slovensku pripravila diskusné podujatie pre študentov stredných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti kraja, ktorého cieľom je prispieť k šíreniu povedomia a informovanosti občanov, mobilizovať mladých ľudí a presvedčiť ich o význame účasti vo voľbách do EP. Akcie sa zúčastnilo približne 300 študentov.

Zvýšiť povedomie o Európskej únii ako aj volebnú účasť v májových voľbách má diskusia s poslancami Európskeho parlamentu, ktorá sa bude konať v pondelok 17. marca od 10:00 v Divadle Aréna v Bratislave. Podujatia organizuje Bratislavský kraj v spolupráci s Informačnou kanceláriou Európskeho parlamentu na Slovensku v rámci informačnej kampane k eurovoľbám. Zúčastní sa ho približne 300 študentov stredných škôl v pôsobnosti župy.

 Synagóga v Senci je národnou kultúrnou pamiatkou, ktorú chce Bratislavský kraj zrekonštruovať z nórskeho finančného mechanizmu. Vzniknúť tu má multifunkčné kultúrnospoločenské centrum, ktorého súčasťou bude aj expozícia dejín židovskej kultúry, pripomínajúca históriu objektu synagógy. Svoj zámer predstavili zástupcovia župy aj nórskym partnerom.

 V rámci celosvetovej akcie "Zástava pre Tibet" je dnes vyvesená pred Úradom Bratislavského samosprávneho kraja na Sabinovskej ulici v Bratislave zástava Tibetu. Dnešný dátum pripomína výročie povstania proti obsadeniu tejto himalájskej krajiny Čínou, ktorá ju v rokoch 1950 – 1951 vojensky obsadila.

Malokarpatská knižnica v Pezinku, ktorej zriaďovateľom je Bratislavský kraj, pripravuje aj v tomto roku množstvo výchovno-vzdelávacích programov a podujatí na podporu čítania. Počas marca, ktorý je mesiacom knihy, sa môžu návštevníci knižnice tešiť na viac ako 30 podujatí.

III. pracovné zasadnutie Zastupiteľstva Bratislavského samosprávneho kraja sa uskutoční dňa 20. marca 2014 (štvrtok) o 8.30 hod. v rokovacej sále Úradu Bratislavského samosprávneho kraja, prízemie, Sabinovská 16 v Bratislave.

 Premiéra hry Kvak a Čľup z pera Arnolda Lobela bude v divadle v zriaďovateľskej pôsobnosti BSK v piatok 7. marca 2014 o 18:00.

Už päť rokov sa môžu rodiny v zložitých životných situáciách obracať na Centrum pre rodiny v kríze, ktoré zriadil Bratislavský kraj. Pomoc poskytlo takmer 830 rodinám, pričom iba vlani to bolo 224 rodín. Základným cieľom centra je poskytnúť komplexnú, administratívne nenáročnú a bezplatnú pomoc.

Na Strednej odbornej škole technickej na Vranovskej ulici vzniká Centrum extrémnych športov Bratislavského samosprávneho kraja. Cez víkend bola otvorená jeho prvá časť – nová U-rampa. Kraj plánuje vybudovať aj ďalšie prekážky v exteriéri.

Fašiangy sa krátia a aj tento víkend pripravili obce Bratislavského kraja rôzne podujatia pre svojich obyvateľov a návštevníkov. Tešiť sa môžu na tradičné zabíjačky, súťaž vo varení gulášu, fašiangový sprievod masiek ale aj pochovávanie basy.