Blindfriendly Pondelok 6. 4. 2020 | Meniny má Irena Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Aktuálne správy


 

 

Pravú zabíjačku poznáme skôr z dedín, teraz sme ju zažili priamo v meste medzi panelákmi v Bratislave. Zabíjačkové dobroty pripravovali žiaci Strednej odbornej škole na Farského ulici v Petržalke pod dohľadom majstrov odbornej výchovy. Škola je v pôsobnosti Bratislavského kraja.

 Americkí futbalisti najstaršieho slovenského klubu Bratislava Monarchs sa stali víťazmi Stredoeurópskej Interligy CEI 2013. Na počesť klubu sa v Divadle Aréna konal vo štvrtok večer galavečer, na ktorom bratislavský župan Pavol Frešo ocenil tím za ich úspešné reprezentovanie.

Študentov stredných škôl čaká v najbližších týždňoch závažné rozhodovanie. Výber vysokej školy, ale aj ďalších vzdelávacích aktivít zásadne ovplyvní ich budúce životy. Podporiť študentov aj ich rodičov pri rozhodovaní je cieľom špecializovaného veľtrhu „Kam po strednej?“, ktorý sa uskutoční v piatok v bratislavskom Avione od 9:00 do 18:00. Akcia sa koná s podporou Bratislavského samosprávneho kraja.

Poliklinika Šustekova v Petržalke, ktorá patrí Bratislavskému kraju, má nový inteligentný výťah za viac ako 37-tisíc €. Poskladali sa naň lekári, ktorí majú priestory polikliniky prenajaté do konca roka 2040. Výťah má nosnosť 1400 kg, kapacitu 18 osôb, rýchlosť 1m/s, snímacie senzory po celom obvode výťahových dverí a má aj odposluch pre nepočujúcich.

 V bratislavskej Inchebe dnes odštartoval jubilejný 20. ročník medzinárodného veľtrhu cestovného ruchu ITF Slovakiatour. Ponuku regiónu a hlavného mesta návštevníci nájdu na spoločnej expozícii „Bratislava City and Region“.

 Bratislavskému kraju, ktorý nebol oprávnený čerpať do vzdelávacej infraštruktúry v programovom období 2007-2013, sa podarilo vylobovať, aby v novom programovom období 2014-2020 mohol využiť eurofondy smerujúce do územia BSK aj na jej podporu. Prioritou kraja je podpora odborného školstva prostredníctvom centier odborného vzdelávania a prípravy, medzi ktoré patrí aj COVP na Hliníckej.

Stretnutie s medzinárodnou účasťou sa na Strednej priemyselnej školy strojníckej v Bratislave koná pri príležitosti 110. výročia jej fungovania.

Tretí ročník Dňa župných škôl v Avione prilákal mnohých žiakov, ktorí si ani pred blížiacim sa termínom odovzdávania prihlášok na stredné školy nie sú istí, kam ďalej. Na akcii, ktorú zorganizoval Bratislavský samosprávny kraj, sa predstavilo 45 stredných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti BSK. Stredoškoláci návštevníkom nielen vysvetlili, čo ich školy ponúkajú, mnohí sa predviedli aj vystúpeniami na pódiu.

V rámci Operačného programu Bratislavský kraj (OPBK) sa podarilo ukončiť 283 projektov na regeneráciu miest a obcí, aj na podporu malých a stredných podnikov. Úspešnosť čerpania je 52-percentná. Bratislavská župa bude aj tento rok realizovať viaceré projekty z eurofondov.

 Bratislavská a Varaždinská župa chcú rozvíjať spoluprácu v oblasti dopravy, vzdelávania a odborného školstva ako aj v sociálnej oblasti. Dôležitá je spolupráca pri čerpaní eurofondov v novom programovom období 2014-2020. Zhodli sa na tom predseda BSK Pavol Frešo a župan Varaždinského regiónu Predrag Štromar. Konkrétne pôjde o projekty v rámci nadnárodných programov Stredná Európa a vznikajúceho programu ETC Dunaj.