Blindfriendly Utorok 7. 4. 2020 | Meniny má Zoltán Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Aktuálne správy


 

 

Bratislavská župa sa chce v tomto roku sústrediť na postupné zavádzanie elektronických služieb občanom a súkromnej sfére prostredníctvom projektu Elektronizácia BSK. Tiež na dobudovanie tarifného zabezpečenia na železničných staniciach a nástupištiach na využitie jednotného cestovného lístka BID a zriadenie dispečerského riadiaceho strediska BID v rámci Operačného programu Bratislavská kraj.

Bratislavská Železná studienka ožila tento víkend už šiestym ročníkom 1. zimného MTB maratónu. Sobota patrila cyklistom, 29 kilometrov dlhú trať zdolalo vyše 370 nadšencov. V nedeľu si takmer 10 kilometrov odbehlo 240 bežcov. Záštitu nad jediným podujatím svojho druhu na Slovensku a v Strednej Európe prevzal predseda BSK Pavol Frešo.

Šiesty ročník 1. zimného MTB maratónu s rekordným počtom prihlásených športových nadšencov odštartuje na Železnej studienke v sobotu cyklistickým pretekom, bežci si zmerajú sily v nedeľu. Záštitu nad jediným podujatím svojho druhu na Slovensku a v Strednej Európe prevzal predseda BSK Pavol Frešo.

Hlavným kontrolórom Bratislavského samosprávneho kraja je opäť Štefan Marušák. Rozhodli o tom krajskí poslanci na dnešnom rokovaní tajným hlasovaním. Marušák získal už v prvom kole 30 hlasov zo 43 prítomných poslancov. Funkciu kontrolóra bude vykonávať šesť rokov.

Bratislavský kraj už po tretí raz podá nerozhodným žiakom pomocnú ruku pri výbere strednej školy. Tretí ročník Dňa župných škôl v Avione sa bude konať budúci piatok, 24. januára 2014. Deviataci a ich rodičia sa od deviatej rána do šiestej večer zoznámia s ponukou 45 stredných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti BSK.

Poliklinika patrí medzi najstaršie polikliniky v Bratislave, rekonštruovaná nebola už 40 rokov. Je tu veľká spádová oblasť - slúži najmä pre obyvateľov Karlovej Vsi, Dúbravky, Devína, Devínskej Novej Vsi a Lamača. Predpokladané náklady na rekonštrukciu sú 1,5 mil. €, ešte ich však musia odsúhlasiť krajskí poslanci v rozpočte.

Rekonštrukcia ciest patrí aj v roku 2014 medzi priority Bratislavského kraja. Župa plánuje zrekonštruovať napríklad most v Zálesí, cesty v Rohožníku, Dunajskej Lužnej, Budmericiach, Hrubej Borši či v Záhorskej Vsi. Výška investícií však bude závisieť od zastupiteľstvom schváleného krajského rozpočtu.

Vlani priniesli divadlá v pôsobnosti kraja trinásť premiér a tri festivaly, uskutočnil sa ďalší ročník Župnej jesene, o zábavu sa postarali aj podujatia Piknik & Bike a seniori sa opäť vytancovali na Plese seniorov v Inchebe.

I. pracovné zasadnutie Zastupiteľstva Bratislavského samosprávneho kraja sa uskutoční dňa 14. januára 2014 (utorok) o 9.00 hod. v rokovacej sále Úradu Bratislavského samosprávneho kraja, prízemie, Sabinovská 16 v Bratislave.

 Cesta z Pezinka do Perneka, na ktorej Bratislavský kraj rekonštruoval tri havarijné úseky, je už plne prejazdná. Kolaudačné konanie je ukončené. Naďalej však bude platiť zákaz prejazdu nákladných vozidiel nad 7,5 tony. V tomto roku to bola najnákladnejšia investícia, podľa zmluvy sú náklady cca 2,3 mil. eur.