Blindfriendly Streda 8. 4. 2020 | Meniny má Albert Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Aktuálne správy


 

 

Ustanovujúce zasadnutie Zastupiteľstva Bratislavského samosprávneho kraja sa uskutoční dňa 05. decembra 2013 (štvrtok) o 9.00 hod. v rokovacej sále Úradu Bratislavského samosprávneho kraja, prízemie, Sabinovská 16 v Bratislave.

 Predseda Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Pavol Frešo sa v piatok 22. novembra o 18:00 zúčastní slávnostného otvorenia staromestských vianočných trhov na Hviezdoslavovom námestí.

Bratislavský kraj získal územné rozhodnutie na kompletnú rekonštrukciu cesty III/50310 v Rohožníku, na ktorú bude presmerovaná všetka ťažká doprava v oblasti. Je to jeden z najpálčivejších problémoch tohto regiónu. V súčasnosti kraj pripravuje žiadosť o stavebné povolenie. Výstavba by mala začať v priebehu roka. Predpokladané náklady sú 6 mil. €.

Bratislavský kraj má na zimnú údržbu ciest pripravených takmer 3000 ton posypového materiálu, v pohotovosti je 31 strojov a 44 pracovníkov. Zimná údržba sa vykonáva v zimnom období (spravidla od 15. novembra do 15. marca).

Štvrtý ročník festivalu, ktorý ponúka tituly pre mladých, sa začína dnes a potrvá do štvrtka. Konať sa bude v Divadle Ludus, divadle Ticho a spol. a v divadle LAB Vysokej školy múzických umení. Záštitu nad medzinárodným bienále divadla pre tínedžerov prevzal aj predseda BSK Pavol Frešo.

Bratislavský kraj chce opraviť bunkre popri moravskej cyklotrase a tým aj zatraktívniť túto lokalitu. Bunkre boli súčasťou bratislavského opevnenia. V súvislosti s projektom na obnovu bunkrov má kraj zastupiteľstvom schválené peniaze na obnovu 7 bunkrov v rámci projektu Za mostom. S ich obnovou môže župa začať hneď, ako ich získa do svojho vlastníctva.

 Obete železnej opony bude pripomínať pamätník pri Cyklomoste slobody v Devínskej Novej Vsi. Pamätník s menami 42 obetí symbolizuje komunistické Československo, ktoré oddeľovala od slobodného sveta rieka Morava. Slávnostne ho dnes odhalili župan Pavol Frešo, starosta Devínskej Novej Vsi Milan Jambor, predseda Správnej rady ÚPN Ondrej Krajňák, kňaz Anton Srholec a autor pamätníka akademický sochár Juraj Čutek. Pamätník bol financovaný v rámci projektu Za mostom.

 Cestujúci v Bratislavskom kraji budú jazdiť komfortnejšie. Už v najbližších dňoch totiž pribudne na cestách v prímestskej doprave 37 nových nízkopodlažných autobusov typu IRISBUS CROSSWAY LE LINE.

Bratislavská župa podporí dotáciami verejnoprospešné, kultúrne či športové projekty aj budúci rok. Žiadosti o dotáciu nad 2500 eur pre rok 2014 môžu záujemcovia podať najneskôr do piatka 15. novembra.

 V súčasnosti finišuje príprava nového programového obdobia Európskej únie, do ktorej sa Bratislavský kraj aktívne zapája už od roku 2010. Hlavným cieľom je ovplyvniť fungovanie nástrojov kohéznej politiky EÚ tak, aby aj subjekty z bratislavského regiónu mohli byť oprávnenými na čerpanie finančných prostriedkov z fondov EÚ. A to aj na investičné aktivity do základnej infraštruktúry v oblasti školstva, sociálnych vecí a zdravotníctva, zvýšenia energetickej efektívnosti verejných budov a sektoru bývania, rozvoja vidieka, dobudovania efektívneho kanalizačného a vodovodného systému, odpadového hospodárstva a systému integrovanej dopravy.