Blindfriendly Sobota 28. 3. 2020 | Meniny má Soňa Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Aktuálne správy


 

 

Cyklistické značenie v oblasti Malých Karpát Bratislavský kraj obnovil v rámci projektu Perimost, ktorý je spolufinancovaný z prostriedkov programu cezhraničnej spolupráce Slovenská republika – Rakúsko 2007 – 2013. Preznačených bolo 259 km cyklotrás. Nových je 26 km cyklotrás v Malých Karpatoch a 36 km na masíve Devínskej Kobyly.

Bratislavská župa nepredáva a ani neplánuje predať kaštieľ v Stupave, v ktorom je domov sociálnych služieb s 200 klientmi. Naopak, cieľom župy je skvalitniť poskytovanie sociálnych služieb.

Technicky budú opravované úseky Pezinskej Baby dokončené 15. novembra, sprejazdnené budú po kolaudácii. V tomto roku ide o najnákladnejšiu investíciu, predpokladaná náklady sú 2,3 milióna eur.

 Bratislavský samosprávny kraj získal 1. miesto v kategórii „Regióny s najvyššou úrovňou rozvoja“ v odbornej štúdii MasterCard slovenské centrá rozvoja. Štúdiu spracoval tím expertov z Ekonomickej univerzity v Bratislave.

Prvé učiteľské byty v stredoškolskom internáte na Saratovskej ulici v Dúbravke budú dokončené budúci týždeň. Bratislavská župa chce týmto spôsobom pomáhať školských zamestnancom, aby zo školstva neodchádzali.

V Bratislavskom kraji majú o štúdium na osemročných gymnáziách záujem mnohé deti. V školskom roku 2013/2014 sa ich na osemročné gymnáziá prihlásilo vyše 900, z nich bolo vybratých 300 detí. Pri dodržaní päťpercentného kvóra by ale šancu študovať na osemročnom gymnáziu dostalo len 88 žiakov. Pre gymnáziá by to bolo likvidačné.

 Pri príležitosti 95. výročia vzniku prvej Československej republiky sa dnes, v pondelok 28. októbra 2013 koná pri soche T. G. Masaryka pred Slovenským národným múzeom v Bratislave spomienková slávnosť a kladenie vencov. Výročie si pripomenie aj bratislavský župan Pavol Frešo.

 Na riekach Dunaj a Morava bude vďaka novej záchranárskej lodi a spojeniu informačných systémov na riečnych tokoch bratislavských hasičov s hasičmi z Dolného Rakúska bezpečnejšie. Je to vďaka projektu CARESS, ktorý bol financovaný v rámci Programu cezhraničnej spolupráce Slovenskej republiky a Rakúska 2007 – 2013. Celková hodnota projektu je 880-tisíc €, strategickým partnerom je Bratislavský samosprávny kraj.

 V sobotu 26. októbra sa v Ružinovskom Skateparku uskutočnia Majstrovstvá Bratislavského samosprávneho kraja v skateboardingu a BMX best trick. Od 11:00 môžete sledovať jazdy súťažiacich skateboardistov a o 14:00h bude mať priestor BMX na best trick. Akcia bude pokračovať od 17:00h v bazéne na Hálkovej ulici v Bratislave, kde bude pool session a video projekcia filmov.

 Tento mesiac si pripomíname 125. výročie narodenia významného slovenského básnika, prozaika, verejného činiteľa a kňaza Martina Rázusa. Pri tejto príležitosti bol dnes na Rázusovom nábreží v Bratislave odhalený jeho pomník.