Blindfriendly Pondelok 6. 4. 2020 | Meniny má Irena Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Aktuálne správy


 

 

 Najstaršia záhradnícka škola na Slovensku – Stredná odborná škola Gustáva Čejku v Malinove, ktorá je v pôsobnosti Bratislavského kraja, oslavuje 90. výročie svojho založenia. Škola je zameraná hlavne na záhradníctvo a krajinársku službu, floristiku, viazačstvo a aranžérstvo.

 Vyše 100 študentov zo slovenských a zahraničných stredných odborných škôl bude až do piatka súťažiť v praktickej príprave jedál, nápojov a dekorovaní. Na SOŠ hotelových služieb a obchodu Na pántoch 9 v Bratislave sa koná už 9. ročník medzinárodnej súťaže žiakov, dnes súťaž oficiálne odštartoval župan Pavol Frešo. Škola je v pôsobnosti Bratislavského kraja.

 Likvidačný počet, aj tak označilo vedenie Bratislavského kraja 5-percenté kvórum pre 8-ročné gymnáziá. BSK chce o záchrane gymnázií rokovať za okrúhlym stolom a o spoluprácu listom požiadal aj ministra školstva Dušana Čaploviča.

 Vedenie Bratislavského kraja, ktoré má v pôsobnosti 11 osemročných gymnázií, požaduje odložiť účinnosť 5-percentého kvóra pre 8-ročné gymnáziá a nájsť objektívne, odborné a spravodlivé riešenie. Podľa župana Pavla Freša je rozhodnutie Okresného úradu o počte žiakov pre 8-ročné gymnáziá likvidačné. BSK sa preto voči rozhodnutiu odvolalo, v súčasnosti prebieha odvolacie konanie. Zároveň chce o tom rokovať na odbornej úrovni.

 Nové cyklostojany sú umiestnené v blízkosti Cyklomosta slobody a na križovatkách cykloturistických trás v kraji, napríklad v obci Vysoká pri Morave, Záhorská Bystrica alebo v Devínskej Novej Vsi. Odpočívadlo, vybudované priamo pri cyklomoste, je miestom na oddych pre zahraničných a domácich návštevníkov Bratislavského kraja.

 Turnaj Bowlingová liga mládeže Bratislavského samosprávneho kraja 2013/2014 je určený pre žiakov všetkých stredných škôl na území BSK. Tí si v bowlingu zmerajú sily v piatich hracích kolách, dnes odštartovalo prvé.

 Bratislavský samosprávny kraj každoročne udeľuje Výročnú cenu Samuela Zocha a Pamätný list predsedu BSK tým, ktorí sa významným spôsobom zaslúžili o rozvoj kraja a života jeho občanov. Termín, do ktorého je možné posielať návrhy na laureátov ceny, je predĺžený do konca tohto mesiaca.

Predsedovia regiónov a primátori miest centrope chcú pokračovať v budovaní silného cezhraničného európskeho regiónu. Zhodli sa na tom na dnešnom summite zástupcovia štyroch krajín centrope – Slovenska, Českej republiky, Maďarska a Rakúska. V tomto roku sa spolupráca rozvíja prostredníctvom vlastných aktérov, kapacít a zdrojov financovania, t.j. bez podpory Európskej Únie. Toto obdobie, po skončení multilaterálneho projektu Centrope Capacity, vychádza však z desaťročných skúseností, ktoré vytvorili silnú základňu pre širokú sebestačnú spoluprácu partnerov vo všetkých štyroch kľúčových oblastiach.

 Cez víkend sa bude v dvanástich mestách a obciach Bratislavského kraja konať už šiesty ročník Jablkového hodovania. Na akcii, ktorá sa koná v rámci Župnej jesene, sa budú ponúkať dobroty z jabĺk, pripravený je aj kultúrny program. Tí, čo uprednostnia víkend v centre Bratislavy, sa môžu tešiť na oslavy storočnice Modrého kostolíka.

 Druhý ročník fotosúťaže Život v Bratislavskom regióne – Ukáž leto v kraji vyhlásila krajská organizácia cestovného ruchu Bratislava Region Tourism. Súťaž trvala od začiatku augusta do konca septembra a za ten čas sa do nej zapojilo 488 fotografií. Vernisáž víťazných fotografií sa uskutoční 5. novembra v Divadle Aréna.