Blindfriendly Štvrtok 2. 4. 2020 | Meniny má Zita Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu


 

 

15.7. 2015 bola na stránke Bratislavského samosprávneho kraja publikovaná výzva na predkladanie žiadostí v rámci novo-vzniknutej Bratislavskej regionálnej dotačnej schémy na podporu kultúry. Do uzávierky výzvy dňa 7.8.2015 prišlo na adresu BSK viac než 230 žiadostí, ktoré posudzovala nezávislá Rada BSK pre kultúru a umenie v zložení:

dovoľujeme si pozvať Vás na šiesty ročník odbornej konferencie Bratislavského samosprávneho kraja, venovanej poznávaniu a prezentácii dejín a kultúrneho dedičstva Bratislavskej župy, ktorá sa v rámci Dní európskeho kultúrneho dedičstva uskutoční 29. septembra (utorok) 2015 v Cvernovke - Stará pradiareň, 3. poschodie, Páričkova ul. 18, v Bratislave. Téma konferencie: Industriálne a technické pamiatky a areály v Bratislavskej župe.

 v mene Malokarpatského múzea v Pezinku Vám zasielam sumár aktivít na mesiac september. Okrem výstavy „Pezinské vinohrady sú najkrajšie!“ a posledného stretnutia z cyklu Wine and Art (4.9.) Vás pozývame navštíviť Dom Jána Kupeckého, ktorý sprístupníme v rámci Európskych dní kultúrneho dedičstva (12. september).

Organizátori Viva Musica! festivalu sa ospravedlňujú všetkým návštevníkom, ktorí sa tešili na záverečné operné gala 11. ročníka festivalu a zakúpili si naň vstupenky. Koncert Pavla Bršlíka a Adriany Kučerovej, ktorý bol už týždne vypredaný a mal sa konať už túto sobotu, 29. augusta v bratislavskej Redute sa pre chorobu sólistu Pavla Bršlíka presunie na nový termín, ktorý organizátori oznámia v najbližších dňoch.

 Viechy a bohéma – história pitia vína v medzivojnovom období

 Malokarpatské múzeum v Pezinku pripravuje výstavu, ktorá poukáže na súčasný stav malokarpatského vinohradníctva. To - na rozdiel od vinárstva, zažíva pomalý, no sústavný úbytok pestovaných plôch viniča. Výstava predstaví svetlé, ale aj tienistejšie stránky tohto odvetvia.

 Prehľad podujatí, ktoré sa budú konať v septembri 2015 v Malokarpatskej knižnici v Pezinku

 Starosta obce Dubová pozýva na Dubovský festival scískaníc, ktorého cieľom je podporiť spoločenský život v obci, prezentovať jedinečné zručnosti miestnych obyvateľov a tiež jedinečný prvok miestnej gastronómie – scískanice, ktoré má obec registrované.

Pocta SLOBODE – TRIBUTE TO FREEDOM 2015, 21. 8. 2015 o 18,30 na hrade Devín v Bratislave: Slávnostný koncert Bratislavského samosprávneho kraja k 47. Výročiu okupácie Československa vojskami Varšavskej zmluvy, 71. Výročiu SNP a 26. Výročiu pádu Železnej opory.