Blindfriendly Streda 1. 4. 2020 | Meniny má Hugo Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Aktuálne správy


 

 

Úrad BSK na základe zmeny legislatívy o poskytovaní sociálnych služieb pristúpil, tak ako všetky ostatné kraje, k zmene VZN týkajúceho sa poskytovania sociálnych služieb. VZN č. 39 z roku 2010 prešlo príslušnými komisiami, bolo schválené zastupiteľstvom a zaväzuje zariadenia sociálnych služieb v zriaďovateľskej pôsobnosti BSK dodržiavať znenie tohto VZN. Podľa prijatého VZN funguje v rámci zariadení takmer 1700 klientov. Z týchto takmer 1700 klientov eviduje BSK 25 neplatičov, a to zo zariadenia DSS Rača.

 Fotosúťaž Život v bratislavskom regióne – Ukáž leto v kraji spustili Bratislavský samosprávny kraj a krajská organizácia cestovného ruchu Bratislava Region Tourism na začiatku augusta. Za dva mesiace sa do súťaže zapojilo vyše 370 fotografií. Odborná porota vyhodnotí fotografie v pondelok 7. októbra, pričom pre výhercov jednotlivých kategórií sú pripravené zaujímavé ceny. Tie najlepšie fotky si bude môcť verejnosť pozrieť na pripravovanej vernisáži v divadle Aréna.

Nový územný plán Bratislavského kraja vylučuje výstavbu vodného diela Bratislava – Pečniansky les, vylučuje trasovanie ropovodu cez Žitný ostrov, výrazne zvyšuje ochranu vinohradov a tretia dráha letiska je v ňom schválená len ako zámer s podmienkou súhlasného stanoviska EIA.

 Spoločnosť I-PLUS s.r.o., ktorá mala byť vylúčená zo súťaží na podprahové zákazky, zarobila na BSK 275 000 000 mil. Sk.

Oficiálne otvorenie tretieho ročníka Župnej jesene bude v sobotu pri Štrkovci. Pripravený je nielen bohatý kultúrny program, ale aj program pre milovníkov športu. Počas tohto víkendu sa možno zapojiť aj do súťaže o víkendový pobyt v areáli Divoká voda v Čunove. Krajská organizácia cestovného ruchu bude mať na víkendových podujatiach svoj nový stánok. Každý, kto sa pri ňom odfotografuje a do pondelka fotku pošle na press@tourismbratislava.com, sa dostane na týždeň na facebookovú stenu KOCR. Stačí len nazbierať najviac lajkov.

Bratislavský samosprávny kraj uspel pri uchádzaní sa o dotáciu z programu Obnovme si svoj dom, podprogram Obnova kultúrnych pamiatok v rámci dotačného systému Ministerstva kultúry Slovenskej republiky (MK SR). Spolu 8-tisíc eur plánuje využiť na prípravu záchrany a obnovy národnej kultúrnej pamiatky prístupového mosta do kaštieľa v Stupave a vstupného portálu samotného kaštieľa.

 Doprava, vzdelávanie a odborné školstvo, sociálna oblasť či cestovný ruch sú oblasti, kde vidia Bratislavský kraj a chorvátske župy Varaždin a Zagreb priestor na rozvoj spolupráce. Za dôležitú označili aj spoluprácu pri čerpaní eurofondov v novom programovom období 2014-2020. Zhodli sa na tom podpredsedníčka BSK Gabriella Németh, predseda Varaždinskej župy Predrag Štromar a predseda Zagrebskej župy Stjepan Kožić na stretnutí v Chorvátsku.

Krajskí poslanci schválili dotácie pre materské školy v rámci projektu Naša škôlka – náš kraj. Peniaze dostane 28 obcí a mestských častí, ktoré vďaka nim do konca tohto roka zvýšia svoje kapacity o vyše 400 miest.

Poslanci krajského zastupiteľstva v piatok schválili zámer vybudovať novú športovú halu pri Gymnáziu Antona Bernoláka v Senci, ktoré je v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského kraja.

 Fotosúťaž Život v bratislavskom regióne – Ukáž leto v kraji spustili Bratislavský samosprávny kraj a krajská organizácia cestovného ruchu Bratislava Region Tourism na začiatku augusta. Doposiaľ sa do nej zapojilo 307 fotografií. Na portáli www.ephoto.sk možno o hodnotné ceny súťažiť ešte posledný týždeň, odborná porota fotografie vyhodnotí 7. októbra.