Blindfriendly  29. 3. 2020 | Meniny má Miroslav Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Aktuálne správy


 

 

 V sobotu sa pri cyklomoste oslavovala cezhraničná spolupráca, vďaka ktorej vzniká množstvo prospešných projektov v oblasti dopravy, životného prostredia, cestovného ruchu či školstva. Podujatie zorganizoval BSK spolu s operačným programom INTERACT II, ktorý je spolufinancovaný z Európskeho fondu regionálneho rozvoja.

 V sobotu sa konal už tretí ročník športového podujatia pre seniorov zo zariadení v pôsobnosti Bratislavskej župy a hlavného mesta. Tento rok si do DSS Rosa prišli zmerať sily aj seniori zo Stredočeského kraja. Pätnásť družstiev si zasúťažilo vo viacerých disciplínach.

 Cez víkend bude v Bratislavskom kraji živo. Okrem Dňa európskej spolupráce v Devínskej Novej Vsi budú športové a kultúrne podujatia na Divokej vode v Čunove, v Hamuliakove, Malackách, Pezinku, Dúbravke aj v Studienke.

 Na opravenie všetkých havarijných stavov na budovách v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského kraja, by župa potrebovala viac ako 70 miliónov €. Kraj má vo svojom majetku viac ako 400 budov, sú to školy, sociálne zariadenie či polikliniky, pričom najmladšie budovy majú 40 rokov. Keďže budovy neboli desaťročia rekonštruované, odrazilo sa to na ich stave, ktorý je havarijný. Pre nedostatok peňazí, mnohé z nich prepuknú do havárií.

V rámci projektu TransDanube dnes podpísali zástupcovia podunajského regiónu na medzinárodnej konferencii v Bratislave spoločnú víziu trvalo udržateľnej mobility v oblasti cestovného ruchu. Konferencia sa koná v rámci Európskeho týždňa mobility. Cieľom spoločnej vízie je rozvíjať podunajský región, ktorý bude poskytovať sociálne spravodlivú, ekonomicky životaschopnú, šetrnú k životnému prostrediu a zdravie propagujúcu mobilitu a cestovný ruch pre občanov a návštevníkov tohto regiónu. Podstata projektu vychádza z prioritných oblastí Dunajskej stratégie, ako je trvalo udržateľný rozvoj európskych regiónov pozdĺž toku rieky Dunaj, pričom je zároveň v súlade so stratégiou Európa 2020.

 Projekt Škola ide na Slovan! pokračuje aj v sezóne 2013/2014. Žiaci základných a stredných škôl v Bratislavskom kraji si ako fanúšikovia pozrú domáce zápasy HC Slovan Bratislava. Ide o jedinečný projekt Bratislavského kraja a hokejového klubu HC Slovan. Počas tejto sezóny odohrajú Slovanisti na domácej pôde celkom 27 zápasov KHL, dnes si zmerajú sily s ruským tímom Torpedo Nižnij Novgorod. Naživo si zápas pozrú žiaci Strednej odbornej školy vinársko-ovocinárskej z Modry.

Bratislavský samosprávny kraj v rámci Dní európskeho kultúrneho dedičstva organizuje odbornú konferenciu Sakrálne pamiatky Bratislavskej župy. Bude sa konať v utorok v Hoteli Sebastian v Modre.

V priestoroch Strednej priemyselnej školy elektrotechnickej na Hálovej ulici v Petržalke, ktorá je v pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja, funguje nové Centrum mladých Rusínov.

Bratislavský samosprávny kraj každoročne udeľuje Výročnú cenu Samuela Zocha a Pamätný list predsedu BSK tým, ktorí sa významným spôsobom zaslúžili o rozvoj kraja a života jeho občanov

Na zvýšenie kapacít pre materské školy pôjde v tomto roku 150 tisíc EUR. Dotačná komisia ich v piatok prerozdelila medzi 30 samospráv, ktoré požiadali o dotáciu a splnili podmienky v rámci projektu Naša škôlka - náš kraj. Najvyššia dotácia je 8 tisíc EUR.