Blindfriendly Sobota 28. 3. 2020 | Meniny má Soňa Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Aktuálne správy


 

 

Bratislavský kraj posilní počas vinobraní v Modre a Pezinku autobusovú dopravu. Autobusové spoje budú častejšie premávať aj počas Slávnosti kapusty – Dni zelá v Stupave, ktoré budú začiatkom októbra.

Tento víkend sa koná tradičné modranské vinobranie aj račianske oberačkové slávnosti.

 V Knižnici Bratislava – Nové Mesto majú oddnes voľnočasové centrum aj Bibliobox zakúpený s podporou Bratislavského samosprávneho kraja.

 Stredné odborné školy v pôsobnosti Bratislavské kraja, ktoré sú zapojené do cezhraničného projektu EdTrans, majú inštalované nové interaktívne vybavenie. To pozostáva z interaktívnej multifunkčnej tabule, projektora a vizualizéra. Projekt v hodnote 140 000 € je financovaný v rámci Program Slovensko-Rakúskej spolupráce 2007-2013.

Bratislavský kraj, hlavné mesto aj občianski aktivisti chcú okrem odbornej aj verejnú diskusiu o ropovode, ktorý by mal viesť cez Bratislavu. Ministerstvo hospodárstva prisľúbilo podľa primátora najskôr odbornú diskusia, prizvaní budú aj zástupcovia ministerstva životného prostredia. Odborná diskusia by sa mala konať na prelome septembra a októbra. Samosprávy následne žiadajú aj verejnú diskusiu s občanmi.

XXVI. pracovné zasadnutie Zastupiteľstva Bratislavského samosprávneho kraja sa uskutoční dňa 20. septembra 2013 (piatok) o 9.00 hod. v rokovacej sále Úradu Bratislavského samosprávneho kraja, prízemie, Sabinovská 16 v Bratislave.

 Zrevitalizovaný športový areál v Plaveckom Štvrtku je pre verejnosť, organizácie v zriaďovateľskej pôsobnosti BSK, obce a mestá všetkých okresov kraja prístupný denne od 9:00 do 13:00.

 Publikáciu Bratislava – Poszony – Pressburg, Sprievodca historickou pamäťou vydala v rámci projektu Stratené mesto Izraelská obchodná komora na Slovensku. Bratislavský samosprávny kraj ako jeden z podporovateľov projektu víta každú snahu o zvyšovanie povedomia a patriotizmu či už v regionálnom alebo celonárodnom význame.

 Fotosúťaž Život v bratislavskom regióne – Ukáž leto v kraji spustili Bratislavský samosprávny kraj a krajská organizácia cestovného ruchu Bratislava Region Tourism na začiatku augusta. Doposiaľ sa do nej zapojilo 244 fotografií. Na portáli www.ephoto.sk možno o hodnotné ceny súťažiť ešte do konca mesiaca.

 Tento rok si Bratislava pripomína 100. výročie fatálneho požiaru, pri ktorom vyhorelo podhradie – židovňa. Požiar vypukol 17. mája 1913, uhasiť sa ho podarilo až po 16 dňoch. Za likvidácie požiaru boli vyznamenaní policajti, vojaci aj detektívi, iba na hasičov sa zabudlo. Po storočí túto krivdu odčinil Bratislavský kraj. Župan Pavol Frešo dodatočne ocenil 23 dobrovoľných hasičských zborov pamätnými listami a stuhami k ich čestným zástavám.