Blindfriendly Utorok 7. 4. 2020 | Meniny má Zoltán Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Aktuálne správy


 

 

 Židovské komunitné múzeum, ktorého partnerom je Bratislavský kraj, získalo výročnú cenu revue Pamiatky a múzea za najlepšiu expozíciu roka 2012. Cena sa udeľuje za najvýznamnejšie aktivity v oblasti ochrany kultúrneho dedičstva v Slovenskej republike. Cena bude odovzdaná na slávnostnom otvorení Dní európskeho kultúrneho dedičstva 2013, do ktorého sa Židovské komunitné múzeum zapája tiež. Pre verejnosť bude múzeum otvorené v nedeľu 8. a 15. septembra od 10:00 do 13:00.

Bratislavský samosprávny kraj na cestách vo svojej správe obmedzí tranzit ťažkej nákladnej dopravy. Kamióny nad 12 ton tak nebudú môcť jazdiť po 30 km ciest II. triedy a po žiadnych cestách III. triedy. Zmena sa teda dotkne všetkých obcí.

 Dnes sa začala porada riaditeľov stredných škôl a školských zariadení v pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja na SOŠ vinársko-ovocinárskej v Modre, ktorá potrvá do piatka. Oblasť školstva je jednou z priorít Bratislavského samosprávneho kraja, v rozpočte na tento rok je na ňu vyčlenených najviac peňazí – vyše 44 miliónov eur.

 Nový terminál má umožniť cestujúcim jednoduchší presun v rámci regiónu, tiež skultúrni celý priestor v okolí pezinskej železničnej stanice. V rámci župného štvrtka ho dnes slávnostne otvorili predseda Bratislavského kraja Pavol Frešo a primátor mesta Oliver Solga.

Narastajúci počet žiakov v kraji má za následok prekračovanie kapacít jednotlivých základných škôl. Tento stav je najviditeľnejší práve na začiatku školského roka. V programovom období 2007-2013 nebol Bratislavský kraj oprávnený využiť finančné prostriedky na podporu infraštruktúry vzdelávania. Vzdelávacia infraštruktúra tu je v porovnaní s ostatnými regiónmi Slovenska v nevyhovujúcom stave. V ostatných krajoch sa pritom v tomto programovom období podporilo 788 projektov.

 Zástupcovia Bratislavského samosprávneho kraja a Stredočeského kraja dnes podpísali dohodu o spolupráci, ktorej prostredníctvom chcú upevniť priateľské vztahy a posilniť ekonomické a kultúrne zväzky.

 SPŠ strojnícku na Fajnorovom nábreží v Bratislave za 110 rokov fungovania absolvovalo vyše 12-tisíc študentov. Boli medzi nimi aj Jozef Golonka či Vladimír Dzurilla.

V školskom roku 2013/2014 otvára Bratislavský samosprávny kraj na školách vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti vyše 150 nových tried. Na školách pribudnú odbory reagujúce na aktuálne potreby trhu práce a pripravuje sa aj vytvorenie ďalšieho centra odborného vzdelávania.

 Jedenásty ročník Detskej Univerzity Komenského úspešne absolvovalo 243 detí. Štúdium trvalo od júla do konca augusta, kedy malí študenti absolvovali celkom deväť prednášok univerzitných profesorov. Tie boli prispôsobené veku aj záujmom detí. Na dnešnej promočnej slávnosti si mladí nadšenci prevzali diplomy.

Už tento víkend sa ponesie v znamení pôžitkov a ochutnávania. V sobotu sa v Slovenskom Grobe začína tradičná jesenná husacinová sezóna. V nedeľu sa bude na rakúskom zámku Schloss hof konať Festivalu pôžitku – Genussfestival, na ktorom sa predstavia aj vinári z Bratislavského kraja. Obe akcie podporila aj Bratislavská župa.