Blindfriendly  29. 3. 2020 | Meniny má Miroslav Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Aktuálne správy


 

 

 Každý rok bude župa znižovať zadlženie minimálne o 2 milióny EUR.

 Do druhého ročníka fotosúťaže Život v bratislavskom regióne – Ukáž leto v kraji sa môže zapojiť až do konca septembra každý, kto má chuť prežiť zvyšok leta aktívne – spoznávaním kraja. Na výber sú tri súťažné kategórie. Na svoje si prídu tí, ktorých zaujíma kultúra či ľudia, ale aj milovníci vína či adrenalínu. Fotosúťaž na portáli www.ephoto.sk odštartovala na začiatku mesiaca.

 Dobové tábory, historické aj moderné vojenské vozidlá, ukážky bojov II. svetovej vojny, ako aj ukážky Ozbrojených síl SR mohli obdivovať návštevníci tradičného podujatia Slovenské piesky. Aj napriek upršanému počasiu prišli do areálu Vojenského technického a skúšobného ústavu (VTSÚ) Záhorie stovky ľudí. Konal sa tam už o 5. ročník akcie, partnerom bol aj Bratislavský kraj.

 Obyvatelia a návštevníci Bratislavského kraja si aj tento víkend majú z čoho vyberať. V Budmericiach môžu súťažiť vo varení gulášu, kde sa konajú aj šermiarske dni, v hlavnom meste je pripravená súťaž silákov, v Pezinku medzinárodný folklórny festival a na Záhorí ukážky vojenskej techniky a bojov. Akcie podporil aj Bratislavský kraj.

 Rekonštrukcia cesty na Pezinskej babe pokračuje podľa harmonogramu a bez výrazného obmedzenia dopravy. V súčasnosti sa rekonštruujú tri havarijné úseky, kde je doprava riadená svetelnou signalizáciou. Ak by Bratislavský kraj nepristúpil k rekonštrukcií, hrozil by úplný zosuv časti telesa. V tomto roku ide o najnákladnejšiu investíciu, predpokladaná náklady sú 2,3 mil. €.

 Do druhého ročníka fotosúťaže Život v bratislavskom regióne – Ukáž leto v kraji sa za prvý týždeň zapojilo takmer 50 súťažiacich, prezentačné video si pozrelo zhruba 1200 ľudí. Súťaž trvá do konca septembra a zapojiť sa môže každý, kto má chuť spoznať krásy kraja a prežiť zvyšok leta aktívne. Fotografie treba posielať na portál www.ephoto.sk. Pre výhercov sú pripravené zaujímavé ceny a po ukončení fotosúťaže je plánovaná vernisáž víťazných fotografií. Záštitu nad súťažou prevzal predseda Bratislavského kraja Pavol Frešo.

 Sieť TEN-T a projekt Filiálky boli najskôr odložené z programového obdobia 2007-2013 na obdobie 2014 až 2020. Chýbajú však aj v Strategickom pláne rozvoja dopravnej infraštruktúry SR do roku 2020, ktorý vypracovalo Ministerstvo dopravy a regionálneho rozvoja SR. Bratislavský kraj plánoval s výstavbou Filiálky ako s nosnou časťou integrovanej dopravy a pozastavenie výstavby brzdí aj rozvoj integrovanej dopravy v BSK. Ak sa projekt TEN-T 17 nezrealizuje, Bratislavu obíde a pôjde do Maďarska.

 V areáli Vojenského technického a skúšobného ústavu (VTSÚ) Záhorie sa až do nedele koná tradičné podujatie Slovenské piesky. Ide už o 5. ročník akcie, ktorej partnerom je aj Bratislavský kraj. Toto najväčšie podujatie historických vojenských vozidiel na piesku v Európe sa koná pri príležitosti 20. výročia ozbrojených síl Slovenskej republiky.

 Bratislavský kraj má medzi svojimi prioritami aj obnovu Malokarpatského osvetového strediska v Modre (MOSka).

 Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR chcelo zrušiť železničnú dráhu Plavecké Podhradie – Plavecký Mikuláš. Do prenájmu ju ponúklo Bratislavskému kraju, ktorý ju má prevádzkovať. BSK zásadne nesúhlasí s jej zrušením, chce ju zachovať a využívať aj na rozvoj cestovného ruchu. So zachovaním trate počíta aj nový územný plán kraja.