Blindfriendly Pondelok 6. 4. 2020 | Meniny má Irena Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Aktuálne správy


 

 

 Do druhého ročníka fotosúťaže Život v bratislavskom regióne – Ukáž leto v kraji sa môže zapojiť každý, kto má chuť spoznať krásy kraja a prežiť zvyšok leta aktívne. Z troch súťažných kategórií si vyberú tí, ktorých zaujíma kultúra či ľudia, ale aj milovníci vína či adrenalínu. Fotosúťaž štartuje na portáli www.ephoto.sk 1. augusta a potrvá do konca septembra.

 V Stupave sa tento víkend konal už jedenásty ročník športového podujatia Stupava Trophy 2013. Horskí cyklisti v extrémnych horúčavách prekonali samých seba, niektorí až na 105 km dlhej trati. Zasúťažili si aj deti, juniori či bežci, pričom štvrtinu všetkých účastníkov tvorili aj vďaka krajskej organizácii cestovného ruchu Bratislava Region Tourism športovci zo zahraničia.

 V Stupave sa bude konať už jedenásty ročník športového podujatia Stupava Trophy 2013. V malebnom prostredí Malých Karpát sa budú môcť tí najodvážnejší horskí cyklisti popasovať až so 105 km dlhou trasou, milovníci behu môžu v nedeľu vyskúšať 17-kilometrový Záhorská Bystrica Run.

 Oprava takmer dva a pol kilometra cesty medzi Bratislavou a Svätým Jurom trvala menej ako dva týždne a stála 293 856 eur. Pravý jazdný pruh cesty, ktorá je najviac zaťažovanou v Bratislavskom kraji, bol opravený v smere z Bratislavy do Svätého Jura aj v opačnom smere.

Predseda BSK Pavol Frešo dnes absolvoval kontrolný deň zameraný na implementáciu Bratislavskej integrovanej dopravy (BID) v Pezinku a Senci.

Komisia zložená zo zástupcov poslaneckých klubov Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) a zástupcov z prostredia odbornej verejnosti má pripraviť najvhodnejší model financovania lekárskej služby prvej pomoci a ústavnej pohotovostnej služby v nemocnici v Malackách (NsP Malacky), ktorú vlastí BSK.

 Dňa 19. 7. 2013 nás po ťažkej chorobe opustil jeden z posledných odvlečených do táborov systému GULAG v ZSSR, člen Konfederácie politických väzňov Slovenska Ján Košút z Bratislavy, ktorý v nich strávil 8 rokov a 8 mesiacov svojho života (narodený 26.8.1926 vo Vígľaši), autor knihy Cez červený očistec. Naposledy verejne vystúpil vo februári na odhalení pamätnej tabule odvlečeným v Katedrále sv. Šebastiana v Bratislave.

Rýchlostná komunikácia R7 aj plánovaný obchvat D4 znamenajú riešenie neudržateľnej dopravnej situácie na prístupových cestách z juhovýchodu a severozápadu do Bratislavy. Bratislavská župa počíta s R7 – konkrétne variantom A aj vo svojom novom územnom pláne. V utorok bude na magistráte verejné prerokovanie k tejto rýchlostnej komunikácii.

 Vyše 50 detí z letného tábora Pátrači spoznáva zaujímavostí z okolia Malinova a z lužných lesov pri Malom Dunaji. Ide už o 4. ročník akcie, ktorá je určená pre deti od 7 do 13 rokov. Dnes pátrači dobyli pevnosť Eberhard, teda kaštieľ v Malinove, ktorý patrí Bratislavskému kraju. Na budúcnosť kaštieľa sa pýtali deti priamo župana Pavla Freša.

 Rokovanie s ministrom hospodárstva Tomášom Malatinským o ropovode, ktorý by mal viesť cez hlavné mesto, Bratislavská župa iniciovala, aby predišla tomu, že sa zabrzdí schválenie územného plánu.