Blindfriendly Streda 1. 4. 2020 | Meniny má Hugo Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Aktuálne správy


 

 

Bratislavský samosprávny kraj bude problém ropovodu riešiť na najvyššej možnej úrovni. Župan Pavol Frešo sa s ministrom hospodárstva stretne ešte tento týždeň.

Rozporové konanie medzi štátom a BSK je dnes na Ministerstve výstavby a regionálneho rozvoja o 10:00 hod.

Uplynulý predĺžený víkend patril v Bratislavskom kraji najmä oslavám 1150. výročia príchodu vierozvestcov Konštantína a Metoda na naše územie.

Na Hontianskej ulici v Bratislave bolo dnes slávnostne otvorené zariadenie podporovaného bývania. Ľudia s mentálnym postihnutím v ňom nájdu slobodný a dôstojný domov. Budovu má v správe Domov sociálnych služieb prof. Karola Matulaya, ktorého zriaďovateľom je Bratislavský samosprávny kraj.

 V tomto roku to bude najnákladnejšia investícia, predpokladané náklady sú cca 2,3 mil. €. Na Babe je porušená stabilita, vytvárajú sa pozdĺžne trhliny a zosúvajú sa časti vozovky. Ak by kraj nepristúpili k rekonštrukcii, hrozil by úplný zosuv časti telesa.

 Slávnostnou imatrikuláciou v Aule Univerzity Komenského dnes odštartoval jedenásty ročník letnej univerzity pre deti. Pre mladých nadšencov, ktorí sa na prednáškach nemôžu zúčastňovať osobne, je aj tento rok pripravená Detská Univerzitu Online.

Nemocnica v Malackách je regionálnou nemocnicou, ktorá poskytuje komplexnú zdravotnú starostlivosť pre 80 000 obyvateľov spádového regiónu Záhorie a širšie okolie. Zdravotnú starostlivosť v nemocnici využije ročne viac ako 180 000 pacientov. Kvalita a vysoká úroveň nemocnice je od roku 2006 ohodnotená certifikátom kvality ISO 9001:2009.

Bratislavský kraj úspešne spolupracuje s Rakúskom napríklad v čerpaní eurofondov. Vďaka nim bol postavený aj Cyklomost slobody spájajúci Devínsku Novú Ves a Angern. S Rakúskom bude župa spolupracovať aj v ďalšom programovom období 2014-2020, rovnako chce posilniť cezhraničnú spoluprácu aj s Maďarskom.

DSS Plavecké Podhradie, ktorý je v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja organizuje už ôsmy ročník športovo – zábavných hier. Túto stredu, 3. júla, si pri dvanástich športových disciplínach zmerajú sily klienti DSS z Bratislavského aj Trnavského kraja.