Blindfriendly Streda 8. 4. 2020 | Meniny má Albert Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Aktuálne správy


 

 

Obyvatelia a návštevníci Bratislavského kraja sa môžu tešiť na festivaly v Budmericiach a Hamuliakove, Deň obce v Turni či na juniáles v Podunajských Biskupiciach.

 Takmer 19 570 žiakov stredných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja si dnes prevzalo vysvedčenia. Školy opúšťa viac ako 4160 absolventov.

 Bratislavský kraj v spolupráci s DSS a zariadením podporovaného bývania MEREMA zorganizovali už 4. ročník petangového turnaja Klienti DSS z celého Bratislavského kraja a dvoch DSS z Trnavského kraja si dnes zasúťažili v Modre – Harmónii.

Bratislavský samosprávny kraj dlhodobo realizuje systematickú racionalizáciu a optimalizáciu siete škôl a školských zariadení. Reaguje pritom nielen na aktuálnu situáciu vo vývoji populačnej krivky, ale aj na vývoj trhu práce a na požiadavky zamestnávateľov. Regionálnu stratégiu výchovy a vzdelávania v stredných školách v BSK na roky 2013 až 2018 schválili krajskí poslanci.

Leto v kraji odštartovalo tridsiatkou spoločenských a kultúrnych akcií.

Poslanci krajského zastupiteľstva dnes rokovali o zámere vybudovať novú športovú halu pri Gymnáziu Antona Bernoláka v Senci. Návrh sa nestretol s dostatočnou podporou poslancov za SMER-SD.

Na zasadnutí Zastupiteľstva BSK dňa 21.06.2013, pri prejedávaní bodu č. 21 bolo zistené, že podľa rokovacieho poriadku článok 5, odsek 10, nebola prítomná nadpolovičná väčšina všetkých poslancov, čím sa stalo Zastupiteľstvo BSK neuznášania schopné. Na základe uvedeného bol určený nový termín rokovania na 24.06.2013 o 16.00 hod.

Obyvateľov a návštevníkov Bratislavskej župy čaká víkend bohatý na kultúru. Už je len na nich, či si vyberú Korunovačné slávnosti, Obliehanie Bratislavy Napoleonom, Otvorenie kultúrneho leta na Kuchajde alebo Pálenie jánskych ohňov v Pezinku.

 Bratislavský župan Pavol Frešo dnes na začiatku rokovania Zastupiteľstva Bratislavského samosprávneho kraja vyjadril vďaku tým, ktorí nezištne pomohli odstraňovať následky povodní.

Peniaze pôjdu najmä na podporu reprezentovania mládežníckych výberov Bratislavského futbalového zväzu. V Bratislavskom kraji je podľa údajov BFZ organizovaných 91 klubov a 373 mužstiev od prípraviek po dospelých, v ktorých hráva viac ako 7-tisíc registrovaných hráčov.