Blindfriendly Streda 22. 1. 2020 | Meniny má Zora Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu


 

 

 Malokarpatské múzeum v Pezinku v spolupráci s Pezinským kultúrnym centrom a Bratislava Region Tourism Vás srdečne pozývajú na druhý umelecký večer z cyklu Wine and Art. Tentokrát sa prenesieme do éry zlatej klasiky, pri ktorej odznejú tóny husľového virtuóza Alexandra Jablokova, ktorého na klavíri bude sprevádzať Oľga Jablokovová. Rozprávania o gastronómii, stolovaní a kultúre pitia vína sa ujme riaditeľ múzea Martin Hrubala. Podujatie sa uskutoční 21.augusta od 19.00 hod. v Malokarpatskom múzeu v Pezinku.

 Bratislavská regionálna dotačná schéma na podporu kultúry Bratislavský samosprávny kraj v súlade so všeobecne záväzným nariadením Bratislavského samosprávneho kraja č. 6/2012 o poskytovaní dotácií z rozpočtu Bratislavského samosprávneho kraja (ďalej „VZN č. 6/2012“) a v súlade so Stratégiou rozvoja kultúry v Bratislavskom samosprávnom kraji na roky 2015 – 2020, schválenou Zastupiteľstvom Bratislavského samosprávneho kraja uznesením č. 46/2015 zo dňa 26.6.2015, zverejňuje:

 20.6.2015 v Marianke

 Malokarpatské múzeum v Pezinku, Bratislavský samosprávny kraj, Mesto Pezinok, BRATISLAVA REGION TOURISM, Pezinské kultúrne centrum a ďalšie subjekty organizujú 12. ročník medzinárodného podujatia Keramické trhy.

srdečne Vás v mene šenkvických vinárov pozývam na slávnostné otvorenie 4. ročníka podujatia Za vínom do Šenkvíc ako aj otvorenie novovybudovaného vinohradníckeho náučného chodníka. Budeme radi ak nám aj prestrihnutím pásky pomôžete otvoriť nový vinohradnícky náučný chodník.

Medzinárodný deň detí je príležitosť pre divadlá v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja, aby pripravili v dňoch 30. mája až 1. júna 2015 skvelý program. Bratislavské bábkové divadlo si ako darček pripravilo veselé škôlkohry v parku oproti divadlu na Dunajskej ulici v Bratislave, ďalej tvorivú dielňu, či exotické japonské bábkové divadlo z Tokia - EDO – AYATSURI. Ide o najstaršie japonské marionetové divadlo z mesta TOKIO – teda EDO, ktoré sa môže popýšiť vyše 390 ročnou tradíciou. Jednou z hlavných osobností tohto divadla je najlepší japonský bábkar Itsushi Youki.

 Rok 2015 sa pre Malokarpatské múzeum v Pezinku nesie v zmysle osláv 55. výročia jeho znovuzaloženia. Preto od marca do decembra pripravujeme nové aktivity pre verejnosť, ale ostávame verný aj tým, ktoré tvoria stabilnú ponuku múzea.

 Hra inšpirovaná slávnym Dumasovým románom Dáma s kaméliami bude mať premiéru 29. apríla 2015 v Divadle Aréna, ktoré je v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja. V réžii Martina Čičváka pripravila Aréna najnovšiu hru súčasného ministra kultúry SR Mareka Maďariča s názvom Dáma bez kamélie.