Blindfriendly  29. 3. 2020 | Meniny má Miroslav Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Aktuálne správy


 

 

Bratislavský samosprávny kraj presadzuje systém poskytovania zdravotníckej starostlivosti, ktorý sa ako jediný na Slovensku ukázal ako fungujúci. Dôkazom je fungovanie malackej nemocnice ako aj polikliník, ktoré sú v zriaďovateľskej pôsobnosti BSK. Práve Nemocnica Malacky ponúka oddnes v novootvorenom Geriatrickom centre nepretržitú 24-hodinovú opatrovateľskú službu.

Letná univerzita pre deti od 9 do 14 rokov vznikla v roku 2003 z iniciatívy riaditeľa Divadla Aréna Juraja Kukuru. Vďaka tejto myšlienke si už po jedenásty raz deti vyskúšajú, aké je to študovať na vysokej škole.

Odstupujúceho Jána Zvonára (SMER-SD) nahradí v poslaneckých laviciach Juraj Madzin (ĽS-HZDS).

V sobotu sa na Slnečné jazerá prišlo baviť zhruba 20-tisíc ľudí. Zabávali sa takmer do rána. Podujatie sa uskutočnilo s podporou krajskej organizácie cestovného ruchu Bratislava Region Tourism.

Cyklisti na pomoc chorým deťom vyzbierali vyše 7-tisíc eur.

Župan Pavol Frešo a riaditeľ Bratislavskej integrovanej dopravy, a.s. Rastislav Cenký včera na Záhorí testovali ako funguje projekt Integrovaného dopravného systému Bratislavského kraja (IDS BK).

Odbor INTERACT Bratislavského samosprávneho kraja bol jednomyseľne schválený pre programové obdobie 2014-2020 ako riadiaci orgán pripravovaného operačného programu.

 Už piaty ročník medzinárodného Festivalu Bratislavského bábkového divadla organizuje v dňoch 13. až 16. júna 2013 BBD, ktoré je v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja. Program tohtoročného festivalu je inšpirovaný najbohatšími ľuďmi na Zemi: deťmi a ich svetom, v ktorom neexistujú hranice, kde sa môže všetko.

Slovenskí podnikatelia sa môžu zapojiť do vojenských a civilných dodávok pre NATO. Verejné obstarávanie sa realizuje prostredníctvom centrály NATO v Bruseli, prostredníctvom agentúr NATO aj prostredníctvom veliteľstiev NATO. Možnosti pre našich podnikateľov vznikajú aj vďaka stavbe nového sídla NATO v Bruseli. Podrobné informácie pre podnikateľov možno nájsť na stránke Ministerstva zahraničných vecí SR: http://www.mzv.sk/sdnato

XXV. pracovné zasadnutie Zastupiteľstva Bratislavského samosprávneho kraja sa uskutoční dňa 21. júna 2013 (piatok) o 9.00 hod. v rokovacej sále Úradu Bratislavského samosprávneho kraja, prízemie, Sabinovská 16 v Bratislave.