Blindfriendly  29. 3. 2020 | Meniny má Miroslav Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Aktuálne správy


 

 

V rámci Operačného programu Bratislavský kraj je na vyhlásenú výzvu na integrované stratégie mestských oblastí vyčlenených 14,2 mil. €.

Krajom pribudla kompetencia rozhodovať o počte novootvorených prvých tried v rámci stredných škôl bez ohľadu na ich zriaďovateľa. Ambíciou Bratislavskej župy je dosiahnuť čo najširší konsenzus tak, aby mu všetci zriaďovatelia škôl dôverovali.

Jubilejný piaty ročník celoslovenskej súťažnej prehliadky vín VINUM SUPERBUM sa uskutoční zajtra, vo štvrtok 16. mája 2013. V reštaurácii Hrad na Námestí A. Dubčeka v Bratislave odborníci vyhodnotia vzhľad vínových fliaš a etikiet. Podujatie sa začne o 12:00.

Tento týždeň robia žiaci prijímačky na stredné školy. Bratislavský kraj plánuje v školskom roku 2013/2014 otvoriť 151 tried na gymnáziách a stredných odborných školách. BSK má v pôsobnosti 58 škôl.

Výzvu podpísali už desiatky vinárov a stovky návštevníkov Prvej slovenskej vinárskej výstavy.

ŠK Slovan môže zajtra získať siedmy majstrovský titul, ak vyhrá v ligovom zápase nad MFK Ružomberok. Majstrovskú atmosféru na bratislavskom štadióne Pasienky môže zažiť aj 200 stredoškolákov študujúcich na školách BSK. Bratislavská župa v rámci projektu „Mladý Slovanista“, ktorý prebieha od marca do konca júna, chce motivovať deti k športu.

V obciach v povodí rieky Morava robila dnes Bratislavská župa postreky proti zvýšenému výskytu komárov. Išlo o štyri obce v okrese Malacky - Vysoká pri Morave, Záhorská Ves, Jakubov a Suchohrad. „Tento rok je na postreky vyčlenených 175-tisíc €,“ povedal župan Pavol Frešo.

Výstava sa koná popri 20. ročníku medzinárodnej súťaži vína „Concours Mondial Bruxelle 2013“, ktorá je považovaná za jednu z najväčších a najprestížnejších prehliadok vín vo svete. Slovensko a teda aj Bratislava je prvou krajinou bývalého východného bloku, ktorá získala právo usporiadať túto svetovú súťaž.

 Pri príležitosti Dňa Európy sa v Bruseli uskutočnilo tradičné podujatie Deň otvorených dverí európskych inštitúcií, kedy európske inštitúcie sprístupnili svoje priestory širokej verejnosti.

 Splatením návratnej finančnej výpomoci Ministerstvu financií SR vo výške 4,8 mil. € je BSK najmenej zadlženým regiónom v SR. Dlh predstavuje 36,8 mil. € a župa nemá na rozdiel od minulosti ďalšie skryté záväzky.