Blindfriendly Streda 1. 4. 2020 | Meniny má Hugo Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu


 

 

V Divadle Astorka Korzo´90, ktoré je v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja, sa 29. apríla 2015 uskutoční premiéra divadelnej inscenácie Jama deravá. Inscenácia vychádza z reálnych štatistík, prieskumov verejnej mienky, sčítania ľudu, novinových článkov, titulkov či blogov, ktoré režijne spracoval Michal Vajdička. Koľko percent Slovákov by chcelo žiť na Slovensku? Na čo sú Slováci hrdí? Koľkí veria v zlepšenie ekonomickej situácie? Koľko ľudí žije na jednom kilometri štvorcovom? Z týchto a podobných údajov vznikol sled krátkych sekvencií a našom národe, ktoré sú smutné, veselé, trpké aj komické, tak ako život sám.

Program Istra Centra Máj 2015

 Vidieť takmer jedenásť miliónov rokov starý nález – túto príležitosť ponúka svojim návštevníkom Malokarpatské múzeum v Pezinku do konca mája. Ide o fosílny zub pravekého zvieraťa, pričom je to jeden zo šiestich takýchto objavov na území celého Slovenska.

 V Dome kultúry Dúbravka otvoril v stredu 4.3.2015 starosta Dúbravky a podpredseda BSK RNDr. Martin Zaťovič výstavu fotografií kaplniek, prícestných sôch, krížov, studničiek, mostov z obcí a miest BSK pod názvom Nedajme zahynúť dedičstvu predkov.

 Už v piatok 6. 3. 2015 oslávi Zita Furková, členka Divadla ASTORKA Korzo ´90, významné životné jubileum. Zita Furková v rámci svojej profesionálnej umeleckej činnosti vytvorila viac ako sto divadelných, filmových a televíznych postáv. Vystupuje v divadle, filme, televízii, rozhlase i dabingu.

Deň svätého Valentína aj tento rok prináša obľúbené podujatie všetkých milovníkov vínnej turistiky - Pezinské vínne pivnice. Domáci vinári, členovia Združenia pezinských vinohradníkov a vinárov rovnako ako hosťujúce vinárstva z okolia ponúknu svoje výborné vína. Možnosť oceniť kvality uplynulého vinárskeho roka či starších ročníkov prinesie 14. február 2015, v čase od 12.00 do 21.00 h. Siedmy ročník podujatia sľubuje okrem dobrého vína aj návštevu historických pivníc, ktoré bývajú sprístupnené iba príležitostne. Spolu sa podujatia zúčastní 32 vinárstiev v 24 zastávkach. Okrem vín môžete ochutnať aj kvalitné slovenské syry a regionálnu gastronómiu.

Istra Centrum - centrum pre voľný čas a kultúrne zariadenie Hradištná 43, 841 07 Bratislava – Devínska Nová Ves, 02 / 64 77 00 33, www.istracentrum.sk, info@istracentrum.sk

Divadlo Aréna, ktoré je v zriaďovateľskej pôsobnosti BSK, uvedie v piatok 12.12.2014 premiéru hry Zabijak Joe. Ide o debutovú hru jedného z najvýznamnejších súčasných amerických dramatikov Tracyho Lettsa (okrem iného autora hry August: Stratení v Oklahome, podľa ktorej bol nakrútený úspešný film s Juliou Roberts a Meryl Streep v hlavných úlohách). V roku 2011 nakrútil William Friedkin, výrazná osobnosť americkej kinematografie, podľa hry Killer Joe rovnomenný film s Matthewom McConagheym (tohoročným držiteľom Oscara) v hlavnej úlohe.

Krajská organizácia cestovného ruchu Bratislava Region Tourism dnes predstavila odbornej verejnosti Marketingovú stratégiu rozvoja cestovného ruchu destinácie bratislavský región pre roky 2014 - 2016 s výhľadom do roku 2020. Dokument vypracoval autorský tím pod vedením Prof. JUDr. Ľudmily Novackej, PhD. a v koordinácii Rastislava Kočana za spoločnosti GfK Slovakia.