Blindfriendly Pondelok 6. 4. 2020 | Meniny má Irena Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Aktuálne správy


 

 

Bratislavský kraj požiadal Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) prostredníctvom lekára samosprávneho kraja o spoluprácu pri preverovaní kvality potravín pripravovaných v školách v pôsobnosti župy. Kontroly súvisia s čoraz narastajúcou aférou výskytu konského mäsa v niektorých druhoch potravín.

 Karosáreň Volkswagenu, najvýznamnejšieho hospodárskeho partnera v Bratislavskom kraji, bude dokončená v roku 2014. Okrem stoviek pracovných príležitostí ponúkne stredoškolákom možnosť zdokonaliť svoje vedomosti v praxi.

 Uľahčiť cestovanie ľuďom so zdravotným postihnutím alebo so zníženou pohyblivosťou majú nové - bezbariérové prístupy na autobusovej stanici Mlynské Nivy.

Prerokovanie návrhu územného plánu regiónu – Bratislavský samosprávny kraj sa začína dnes a potrvá do 27. marca. Verejné prerokovanie pre verejnosť s odborným výkladom spracovateľa sa uskutoční na Úrade BSK v stredu 13. marca o 17:00.

Náklady na zimnú údržbu ciest II. a III. triedy, ktoré má Bratislavský kraj vo svojej správe, sú už takmer dvojnásobné ako minulú sezónu.

 Všetky mestá a obce v Bratislavskom kraji by sa podľa župana Pavla Freša mali rozvíjať rovnako. Povedal to na dnešnom stretnutí so starostami a primátormi malackého okresu v Stupave, kde ich informoval aj o príprave nového programovacieho obdobia pre eurofondy na obdobie 2014-2020. Ako tiež uviedol, v čerpaní eurofondov by malo mať Záhorie rovnaké príležitosti ako Bratislava, Pezinok či Senec.

Presadzovanie záujmov Bratislavského kraja na európskom poli sa stáva čoraz významnejšou úlohou zastúpenia v Bruseli. Permanentný kontakt s európskymi inštitúciami a partnermi v európskej komunite je preto rozhodujúci.

Hradisko vo Svätom Jure - Svedok dávnej minulosti je názov jedinečnej výstavy nálezov z archeologického výskumu, ktorý realizuje Malokarpatské múzeum v Pezinku od roku 2006 pod vedením Júliusa Vaváka.

Prioritou všetkých zúčastnených strán v rámci projektu BID je, aby bola integrovaná doprava pre hlavné mesto a Záhorie spustená od marca.

Na dotácie má Bratislavský kraj tento rok vyčlenených 270 000 eur. Žiadosti o dotácie nad 2 500 eur možno podávať ešte necelý týždeň, žiadosti o malé dotácie, do 2 500 eur, možno podávať priebežne až do konca septembra.