Blindfriendly  29. 3. 2020 | Meniny má Miroslav Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Aktuálne správy


 

 

XXIII. pracovné zasadnutie Zastupiteľstva Bratislavského samosprávneho kraja sa uskutoční dňa 15. februára 2013 (piatok) o 9.00 hod. v rokovacej sále Úradu Bratislavského samosprávneho kraja, prízemie, Sabinovská 16 v Bratislave.

Piaty ročník Baba cupu Bratislavskej župy zaručuje vysokú koncentráciu freeski lyžiarov a snowboardistov. Pre jazdcov sú pripravené tri nové prekážky, z toho dve sedemmetrové. Sily si adrenalínoví športovci začnú merať už túto sobotu, 9. februára, o 11:00.

 Študenti stredných škôl v pôsobnosti Bratislavského kraja sa koncom januára zúčastnili medzinárodných súťaží, na ktorých získali viaceré ocenenia.

Európsky summit bude 7. a 8. februára rokovať o rozpočte pre roky 2014 až 2020.

V súčasnosti sa začali rokovania o partnerskej zmluve medzi Európskou komisiou a členskými štátmi, kde budú stanovené podmienky čerpania prioritných oblastí, či štruktúra operačných programov.

V sobotu 16. februára napoludnie otvoria vinári v Pezinku a okolí svoje pivnice. Návštevníci budú môcť ochutnať najlepšie vína z oblasti v jedinečnej atmosfére historických pivníc. Akcia Pezinské vínne pivnice 2013 potrvá do 21:00.

 Synagóga v Senci je už majetkom Bratislavského samosprávneho kraja. Župa ju nielen opraví, ale vybuduje aj nový infopavilón, ktorý bude zároveň technickým zázemím galérie, a upraví areál synagógy.

 Bratislavská župa sa usiluje byť čo najbližšie k ľuďom. Facebook využíva na aktívnu komunikáciu so svojimi občanmi už štvrtý rok.

 Pred blížiacim sa termínom odovzdávania prihlášok na stredné školy pripravil Bratislavský kraj pre nerozhodných žiakov už druhý ročník Dňa župných škôl v Avione. Na piatkovej akcii si mali deviataci možnosť pozrieť, čo zaujímavé jednotlivé školy ponúkajú.

 Župan Pavol Frešo dnes podpísal zmluvu o vzniku vzdelávacieho centra na Strojníckej fakulte STU. Vznikli tak centrá na fakulte, na Strednej priemyselnej škole strojníckej na Fajnorovom nábreží, na SPŠ v Trnave a SPŠ dopravnej v Trnave. Každé z nich sa zameriava na inú oblasť profesionálneho odborného vzdelávania pre nových, ale aj dlhšie pracujúcich zamestnancov PCA v Trnave.