Blindfriendly Utorok 7. 4. 2020 | Meniny má Zoltán Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Aktuálne správy


 

 

 Do fotosúťaže „Život v Bratislavskom kraji“, ktorá trvala od 12. novembra do konca minulého roka, sa zapojilo viac ako 600 fotografií. Na výhercov jednotlivých kategórií čakajú zaujímavé ceny a fotografie si bude môcť verejnosť pozrieť na pripravovanej vernisáži.

 Vážení obyvatelia Bratislavského kraja, milí priatelia, dovoľte mi v Novom roku 2013 popriať Vám mnoho zdravia, veľa osobných a pracovných úspechov. Verím, že tento rok bude lepší ako ten minulý a že sa nám podarí pri realizovaní projektov samosprávneho kraja urobiť život v našom regióne opäť o niečo krajším. K tomuto cieľu sa budem snažiť prispieť aj ja svojou prácou. Prajem Vám všetko dobré. Pavol Frešo, župan Bratislavského samosprávneho kraja

 Tento rok sa niesol v znamení už 20. ročníka Ankety o najúspešnejšieho športovca a športového kolektívu Bratislavy a BSK. Športovci si ceny prevzali na galavečere v Primaciálnom paláci vo štvrtok 20. decembra 2012. Anketu organizuje Bratislavské združenie telesnej kultúry v spolupráci s BSK a mestom Bratislava.

 Výročnú cenu Samuela Zocha udelil bratislavský župan Pavol Frešo desiatim osobnostiam, Pamätný list predsedu BSK dostali piati. Ocenené boli osobnosti, ktoré svojou prácou a dlhoročným pôsobením prispeli k rozvoju regiónu a šíreniu dobrého mena kraja.

V Plaveckom Štvrtku je nový futbalový štadión s umelým povrchom a osvetlením. Slúžiť bude aj mestám a obciam BSK.

 Tohtoročný Silvestrovský program v Bratislave bude spojený s oslavami 20. výročia vzniku samostatnej Slovenskej republiky a Bratislavy ako jej hlavného mesta. Pre návštevníkov je pripravený bohatý program na Hlavnom aj Hviezdoslavovom námestí, oslavy spestrí ohňostroj z hradu. V utorok 1. januára bude novoročný koncert na Hlavnom námestí. Akcie finančne podporil aj Bratislavský kraj.

 Do fotosúťaže „Život v Bratislavskom kraji“ sa zapájajú ďalší fotografi. V súčasnosti už súťažia s vyše tristo fotografiami. Súťažou chce BSK vtiahnuť ľudí do diania v regióne a ukázať, že bratislavská župa je modernou, atraktívnou a aktívnou turistickou destináciou.

 Bratislavská Stará tržnica už po druhý raz ožila vianočnou a zabíjačkovou atmosférou, blížiace sa sviatky oslavovali aj v Stupave. Tradičné zabíjačkové špeciality, ryby, husi, lokše, typické regionálne špeciality, kapustové či vínne produkty prišli ochutnať tisíce ľudí. Kúpiť si mohli aj rôzne vianočné produkty či remeselné výrobky. Obe podujatia organizoval Bratislavský kraj v spolupráci s Krajskou organizáciou cestovného ruchu - Bratislava Region Tourism.

 Cestujúci v Bratislavskom kraji môžu využívať viac autobusových spojov, linky sú posilnené najmä na Záhorí. Celkovo si BSK ako objednávateľ dopravných výkonov uplatnil u dopravcu Slovak Lines, a.s. 12 175 000 km z cestovných poriadkov 2012/2013, čo je o 272 tisíc km viacej, ako v cestovných poriadkoch 2011/2012.

 Cestujúca verejnosť môže využívať nové vlakové jednotky, ktoré zvýšia úroveň cestovania. Železničná spoločnosť Slovensko, a. s. (ZSSK) dnes na bratislavskej hlavnej stanici slávnostne odovzdala do užívania 10. elektrickú poschodovú jednotku série 671 a rušeň radu 381.