Blindfriendly  29. 3. 2020 | Meniny má Miroslav Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Aktuálne správy


 

 

Hra vychádzajúca zo spomienok ženy, ktorá prežila prvý transport zo Slovenska do Osvienčimu. V divadle Aréna, ktoré je v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja, bude mať prvú reprízu v pondelok 17. decembra, druhú 27. januára 2013.

 Prihraničné regióny Bratislavský kraj a Dolné Rakúsko majú nielen podobné geografické podmienky a historicko-kultúrne väzby, ale aj predpoklady pre rozvoj cestovného ruchu. Práve podobnosť aj rozdielnosť spojili tieto dva regióny v rámci projektu DESTINATOUR 2013, ktorý implementuje Bratislavský kraj v spolupráci s dolnorakúskym partnerom Niederösterreich Werbung v rámci programu cezhraničnej spolupráce Slovensko – Rakúsko 2007-2013.

 Po troch mesiacoch, počas ktorých žil podujatiami celý Bratislavský kraj, vyvrcholí Župná jeseň v sobotu 15. decembra. V Starej tržnici bude Župná zabíjačka, na Župné Vianoce sa môžu tešiť v Stupave. Akcie organizuje BSK v spolupráci s Krajskou organizáciou cestovného ruchu.

 Bratislavčania môžu do 16. decembra t.r. hlasovať na oficiálnej internetovej stránke mesta (www.bratislava.sk) za najúspešnejšieho športovca slovenskej metropoly i samosprávneho kraja za rok 2012.

Po ceste z Rohožníka vyvezú dva milióny ton tovaru ročne. Ak by nebola zrekonštruovaná, ohrozilo by to konkurencieschopnosť veľkých zamestnávateľov regiónu.

 Poslanci Bratislavského samosprávneho kraja dnes väčšinou schválili návrh rozpočtu na rok 2013. Najviac financií, vyše 44 miliónov eur pôjde na oblasť školstva, vyše 24 miliónov eur Bratislavská župa vyčlenila na sociálne veci.

 Akcia, ktorú organizuje Malokarpatské osvetové stredisko v Modre (MOS) v spolupráci s Bratislavským samosprávnym krajom, sa začne zajtra a potrvá do nedele. Vianočne sa budú návštevníci inšpirovať v atraktívnom prostredí kaštieľa MOS.

 Riaditeľ Strednej odbornej školy vinársko-ovocinárskej v Modre, ktorej zriaďovateľom je Bratislavský samosprávny kraj, sa celý profesijný život venuje výchove nových generácií odborníkov pre sektor vinohradníctva a vinárstva. Za roky praxe opustilo brány školy do dvetisíc úspešných absolventov.

Starostlivosť o mentálne postihnutých, zapájanie zdravotne ťažko postihnutých ľudí do pracovného života, práca s autistami či pomoc obetiam domáceho násilia. Tieto a mnohé ďalšie témy boli predmetom pracovných stretnutí podpredsedníčky BSK Gabrielly Németh a riaditeľky odboru sociálnych vecí BSK Michaely Šopovej v Bruseli. Pracovná návšteva Bruselu priniesla množstvo podnetov na zlepšenie podmienok pre ľudí, ktorí sú odkázaní na pomoc samosprávy.

 Vinohrady sú významným a nenahraditeľným zdrojom pracovných príležitostí aj zdrojom ekonomického rastu regiónu. Aj ich prostredníctvom sa Bratislavská župa môže stať čoraz atraktívnejšou turistickou destináciou. Seminár o problematike vinohradov zorganizoval BSK v spolupráci s krajskou organizáciou Bratislava Region Tourism.