Blindfriendly Sobota 28. 3. 2020 | Meniny má Soňa Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Aktuálne správy


 

 

 Až do piatka súťažia študenti zo slovenských a zahraničných stredných odborných škôl v praktickej príprave jedál, nápojov a dekorovaní. Dnes servírovali súťažné jedlá a nápoje aj seniorom z domovov sociálnych služieb a zariadení pre seniorov Pezinok a Rača. Obe zariadenia sú v pôsobnosti Bratislavského kraja.

Bratislavský samosprávny kraj je pripravený okamžite pomôcť a poskytnúť sociálne služby klientom z neziskovej organizácie Galant. Tá začiatkom októbra informovala kraj o tom, že zmluva uzavretá s magistrátom na prenájom priestorov na Znievskej ulici v Bratislave končí 30. októbra.

 Domov sociálnych služieb prof. Karola Matulaya, ktoré je v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského kraja, pripravilo 4. ročník regionálnych plaveckých pretekov pre ľudí s mentálnym znevýhodnením.

 Študenti zo slovenských a zahraničných stredných odborných škôl budú súťažiť v praktickej príprave jedál, nápojov a dekorovaní.

 Tento mesiac uplynie už 94. výročie vzniku Prvej česko-slovenskej republiky, s ktorej vznikom sa spája meno vedca, generála a politika Milana Rastislava Štefánika – oboje si pripomenuli kladením vencov v Dunajskej Lužnej v sobotu pod záštitou bratislavského župana Pavla Freša.

 Takmer dva a pol roka od položenia základného kameňa majú v obci Tureň v seneckom okrese nový domov sociálnych služieb pre deti a dospelých. Občianske združenie Nezábudka podporuje aj Bratislavský samosprávny kraj.

Pedagogická a sociálna akadémia na Bullovej pripravila výstavu projektu COMENIUS – We have same colors. Študentské práce si možno pozrieť do konca októbra v Poľskom inštitúte na Klobučníckej ulici.

Nové Cisco pracovisko bolo vybudované pod záštitou Zväzu elektrotechnického priemyslu SR. Zriadili ho ako súčasť Centra odborného vzdelávania a prípravy pre elektrotechniku a informačné technológie, ktoré na SOŠ informačných technológií zriadili 1. septembra tohto roku.

 Ôsmy ročník festivalu v divadle Astorka Korzo´90, ktoré je v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja, potrvá až do soboty. Diváci sa okrem predstavení môžu tešiť na obľúbené Scénické rozhovory -- tentokrát s Vladom Černým, Lukášom Latinákom a Jurajom Kemkom.

 V rámci Mesiaca úcty k starším pozval Bratislavský samosprávny kraj všetkých účastníkov Župnej olympiády seniorov do divadla. V Aréne si pozreli predstavenie 33 variácií. Privítala ich krajská poslankyňa Magda Vášáryová.