Blindfriendly Streda 8. 4. 2020 | Meniny má Albert Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Aktuálne správy


 

 

 Výhercom druhého ročníka športového podujatia pre seniorov zo zariadení v pôsobnosti Bratislavskej župy a hlavného mesta sa stalo družstvo Mestského centra sociálnych služieb v Modre, ktoré bolo najúspešnejšie vo väčšine disciplín. Najstarší súťažiaci mal 88 rokov, najstaršie družstvo bolo Domov pri kríži s vekovým priemerom 77 rokov.

Vedci, výskumníci a najmä ich práca sú všade okolo nás. Kto pochybuje, môže sa prísť o tom na vlastné oči presvedčiť na dnešný Festival vedy Noc výskumníkov 2012.

 Pokus o zápis do Slovenskej knihy rekordov v počte zjedených koláčov pritiahol vo štvrtok popoludní na Hlavné námestie v Bratislave stovky ľudí. Zjedlo sa takmer 2300 koláčov, čo je nový slovenský rekord. Koláč podľa originálneho receptu napiekli špeciálne pre túto príležitosť študenti SOŠ hotelových služieb a obchodu Na pántoch 9, ktorá je v pôsobnosti Bratislavského kraja.

 V sobotu sa uskutoční už druhý ročník športového podujatia pre seniorov zo zariadení v pôsobnosti Bratislavskej župy a hlavného mesta. Trinásť družstiev si zasúťaží v desiatich disciplínach.

V piatok a v sobotu sa v športovej hale VKP v areáli PKO uskutoční Volejbalový maratón amatérskych družstiev, volejbalisti sa pokúsia prekonať hranicu 32 hodín nepretržitého hrania.

 Okrem cyklomostu patrí medzi priority Bratislavského kraja aj výstavba cestného mostu, ktorý spojí Záhorskú Ves s rakúskym Angernom. Ide o ďalší projekt cezhraničnej spolupráce Bratislavského kraja a Dolného Rakúska, ktorý má byť financovaný z eurofondov. Bratislavský kraj má obmedzenú možnosť čerpať eurofondy a Program cezhraničnej spolupráce Slovenská republika – Rakúsko 2007-2013 je jednou z mála možností, kde môže čerpať oprávnené prostriedky. Náklady na prípravu a výstavbu mosta sa odhadujú na 12 mil. €.

 Vyše 2000 kusov koláčov napiekli študenti SOŠ hotelových služieb a obchodu Na pántoch 9, ktorá je v pôsobnosti Bratislavského kraja. Ochutnávka a zároveň pokus o zápis do Slovenskej knihy rekordov v počte zjedených koláčov sa uskutoční vo štvrtok 27. septembra od 16:30 do 18:30 na Hlavnom námestí v Bratislave.

 Ocenenia BSK udeľuje predseda Bratislavského kraja už od roku 2002. Medzi ocenenými boli viaceré významné osobnosti, umelci, športovci, riaditelia zariadení, pedagógovia ale aj organizácie, divadlá či školy.

 Po novom cyklomoste, ktorý spája Devínsku Novú Ves s rakúskou obcou Schlosshof, sa počas slávnostného otvorenia prešli tisíce ľudí. Na slovenskej strane odhalili pri nájazde na most aj pamätnú tabuľu s názvom mosta – Cyklomost slobody. Pripravený bol celodenný program s piknikovou atmosférou a návštevníci sa mohli občerstviť v stánkoch so zdravou výživou.

 Železničná trať medzi Zohorom a Záhorskou Vsou je v prevádzke už 101 rokov. Od decembra bude na tejto trati v pracovných dňoch premávať až 8 párov vlakov, od januára budú premávať 3 páry vlakov aj počas víkendov a sviatkov. Cieľom je podporiť voľno časové aktivity v tejto turisticky atraktívnej a na prírodné krásy bohatej oblasti.