Blindfriendly Utorok 7. 4. 2020 | Meniny má Zoltán Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Aktuálne správy


 

 

V rozpočte na rok 2013 Bratislavská župa plánuje na platy učiteľov vyčleniť 300 tis. €, čo je trojnásobne viac ako v tomto roku. Peniaze budú použité na zvýšenie platov všetkým zamestnancom, to je pedagogickým i nepedagogickým, ktorí pôsobia na školách BSK. Financie budú školám prideľované podľa kritérií, napr. podľa kvality školy, výsledkov či schopnosti riaditeľov získať pre školu prostriedky z iných zdrojov. BSK má vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti 58 stredných škôl. Pracuje na nich 2657 zamestnancov, z toho je 1924 učiteľov.

 Obyvatelia aj návštevníci Bratislavského kraja sa môžu opäť tešiť na jeseň plnú zážitkov, chutí a vôní. Tohtoročná Župná jeseň ponúkne takmer dve desiatky podujatí vo viacerých mestách, odštartuje v sobotu 15. septembra na Kuchajde.

 Predseda Bratislavského kraja Pavol Frešo slávnostne otvoril nový školský rok na Škole pre mimoriadne nadané deti a Gymnáziu na Skalickej ulici 1 v Bratislave. Do lavíc na stredných školách v pôsobnosti BSK si dnes po prvý raz sadlo 3 845 nových žiakov. Odbornému štúdiu sa bude venovať 2 776 prvákov, nových gymnazistov je v kraji 1 069.

 Obyvatelia a návštevníci Bratislavského kraja môžu spoznať ďalšie špecifiká regiónu a zažiť tradičnú atmosféru jesene. Už druhý ročník podujatia Župná jeseň odštartuje v sobotu 15. septembra o 10:00 v rekreačno-oddychovom priestore Kuchajda. Súčasťou štartu podujatia „Župná jeseň“ budú aj farmárske trhy. Následne počas jesenných mesiacov sa až do decembra budú konať ďalšie tradičné kultúrno-spoločenské akcie v Bratislavskom kraji. Vyvrcholením bude aj tento rok Župná zabíjačka.

Hody sa už tradične konajú na sviatok Rozálie, na počesť zasvätenia miestneho kostolíka sv. Rozálii. Návštevníci sa môžu tešiť na vystúpenie hudobných, folklórnych a tanečných skupín, tiež sa môžu vláčikom previesť po Lamači.

Prvý ročník Veľkej pezinskej fotosúťaže pre žiakov základných a stredných škôl v Bratislavskom samosprávnom kraji potrvá od septembra do decembra. Zapojiť sa do nej môže každý žiak alebo študent základných a stredných škôl v Bratislavskom kraji.

 Autobusovú stanicu v Šamoríne zrekonštruovala spoločnosť Slovak Lines, ktorá zabezpečuje prímestskú dopravu v Bratislavskom kraji, v spolupráci s mestom. Na obnovenej stanici sú cestujúcim k dispozícii nové služby, najmä v oblasti stravovania, a už dlhšie im slúži nová lekáreň.

 Pamiatku bojovníkov protifašistického odboja si dnes položením vencov uctili viacerí predstavitelia Národnej rady SR, Kancelárie prezidenta SR, štátnej, regionálnej aj miestnej samosprávy, Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov či zástupcovia diplomatického zboru. Zúčastneným sa prihovorili predseda vlády Robert Fico, predseda Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov Pavol Sečká, bratislavský župan Pavol Frešo aj primátor hlavného mesta Milan Ftáčnik.

Slávnosť pôžitku – Genuss Fest sa uskutoční počas Malokarpatského vinobrania v Modre 14. a 15. septembra. Návštevníci festivalu budú môcť ochutnať špeciality a vína z Bratislavskej župy a Dolného Rakúska.

Knižnica je v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavskej župy a takýto program pre deti pripravila už štvrtý rok.