Blindfriendly Štvrtok 17. 10. 2019 | Meniny má Hedviga Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Newsletter


 

 

21. júna sa bude v Bratislave konať nezvyčajné podujatie.

V nedeľu 1. júna oslavujú svoj sviatok všetky deti. Bratislavský samosprávny kraj spolu s Areálom Divoká voda im k tomu prichystali mimoriadny Piknik&Bike na Divokej vode v Čunove.

24. mája si budeme už po tretí krát voliť zástupcov do Európskeho parlamentu. Aj keď je táto inštitúcia od nášho regiónu geograficky vzdialenejšia, jej rozhodnutia a aktivity vplývajú na naše životy každodenne. Vďaka eurofondom revitalizujeme verejné priestranstvá, zlepšujeme dopravné spojenia alebo zvyšujeme informatizáciu. Členstvo v Európskej únií nám zjednodušilo každodenný život aj v ďalších oblastiach. Pripravili sme pre vás stručný prehľad informácií k voľbám, v ktorom sa dozviete či krúžkovať alebo krížikovať, koľkých kandidátov môžete označiť a ďalšie dôležité informácie.

Prvý máj odštartuje v Bratislave tradičný Bratislavský Majáles, ktorý je tento rok zároveň aj oslavou 10. výročia vstupu Slovenska do Európskej únie. Majáles, ktorý finančne podporuje aj Bratislavský samosprávny kraj, potrvá do nedele 4. mája a ponúkne množstvo atraktívnych zážitkov. Už každoročne je súčasťou Bratislavského Majálesu aj podujatie Župná dvadsiatka. Tá už o pár dní privíta všetkých nadšených cyklistov aj cykloturistov.

Vlani župa spustila projekt Naša škôla – Náš kraj, v rámci ktorého finančne podporila zvýšenie kapacít škôlok v kraji. Úspešný projekt pokračuje aj v tomto roku a pomôže tak ďalším stovkám rodičov s malými deťmi.

MUDr. Eva Siracká je najznámejšou slovenskou bojovníčkou proti rakovine.

Ak vás v apríli zláka jarné počasie do prírody, vyjdite si na piknik.

Každoročne na jar žije Bratislava bežeckými maratónmi a ani tento rok to nebude inak.

Miro Noga a Boris Farkaš sa v marci predstavia ako ich nepoznáte. Komédia „Kamene vo vreckách“sa odohráva vo filmárskom prostredí. Filmári si k hranému filmu z historického obdobia vybrali ako kulisy prírodu. Obyvatelia z okolitých dedín, ale i domáci komparzisti dostali príležitosť zarobiť si ako štatisti. Vzájomné stretnutia profesionálov s komparzistami vedú k rôznym komickým i tragikomickým situáciám. Komédiu nám krátko predstavil hlavný protagnista Miro Noga.

Bratislavský samosprávny kraj každoročne udeľuje ocenenia osobám a organizáciám, ktoré sa významným spôsobom zaslúžili o rozvoj Bratislavského kraja a života jeho občanov. Vo februári boli slávnostne odovzdané ocenenia za rok 2013 ôsmim laureátom Ceny Samuela Zocha, trom držiteľom Pamätného listu predsedu a jednej nositeľke Čestného občianstva Bratislavského samosprávneho kraja. Laureáti prispeli k rozvoju regiónu v rôznych oblastiach od školstva, cez šport, filantropiu, kultúru, až po vedu.