Blindfriendly  29. 3. 2020 | Meniny má Miroslav Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

KONTAKTY

PÔSOBNOSŤ

Oddelenie zahraničných vzťahov, protokolu a európskych záležitostí spolu s detašovaným pracoviskom v Bruseli plní úlohy na úseku zahraničných vzťahov Bratislavského samosprávneho kraja a jeho orgánov,
   

Zahraničné vzťahy a Európske záležitosti


 

 

 Bratislavská župa sa počas víkendu prezentovala na Open Doors - Dňa otvorených dverí európskych inštitúcií, ktoré patrí k tradičným, obľúbeným a mimoriadne zaujímavým podujatím pre obyvateľov, ale aj návštevníkov Bruselu.

 Dňa 9.11.2011 sa na Úrade BSK uskutočnil seminár „Európa 2020 – regionálne rozvojové stratégie na podporu rastu, zamestnanosti a konkurencieschopnosti: územie Bratislavského samosprávneho kraja.“

 Podpredseda Bratislavského samosprávneho kraja JUDr. Ivo Nesrovnal sa v termíne 16. – 18. september 2011 zúčastnil konferencie európskych regiónov a miest, ktorá sa konala v rakúskom Linzi.

 Za účasti podpredsedu BSK Iva Nesrovnal v Petronell - Carnuntum slávnostne otvorili dolnorakúsku krajinskú výstavu, ktorá predstavuje každé dva roky vrcholné podujatie kultúrneho diania v Dolnom Rakúsku.

 Výbor regiónov dnes načrtol svoje návrhy týkajúce sa reformy regionálnej pomoci EÚ a Európskeho sociálneho fondu. Najvyšší regionálni predstavitelia, starostovia a primátori z celej Európy, ktorí sa zišli v Bruseli, privítali pokrok dosiahnutý pri znižovaní ekonomických rozdielov medzi regiónmi.

 Medzinárodná výstava regiónov Slovenska, Maďarska, Poľska a Česka „V4 – REGIÓNY A ICH SÍDELNÉ MESTÁ“ spojená s publikáciou rovnakého mena, ktorú pripravil Bratislavský samosprávny kraj, bola prezentovaná v mnohých regiónoch krajín V4 a v krajinách Európskej únie.

 Na Úrade Bratislavského samosprávneho kraja sa uskutočnil seminár o kohéznej politike Európskej únie a jej budúcnosti po roku 2013.

V reprezentačných priestoroch radnice mestskej časti Bonn-Hardtberg sa 25. mája uskutočnila vernisáž výstavy V4 – Visegrádske regióny a ich rezidenčné mestá.

 Koncom januára navštívil Bratislavský kraj televízny štáb z Bruselu, ktorý pripravil 26-minútový dokument o kultúrnom dedičstve nášho regiónu.

Generálne riaditeľstvo Európskej komisie pre hospodárske a finančné záležitosti vyhlasuje fotosúťaž pre mladých obyvateľov EÚ vo veku od 14 do 18 rokov, ktorí budú v tímoch skúmať tému eura v Európskej únii.