Blindfriendly Streda 16. 1. 2019 | Meniny má Kristína Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

KONTAKTY

PÔSOBNOSŤ

Pôsobnosť Oddelenia cestovného ruchu vyplýva zo zákona č.302/2001 Z.z. o samospráve vyšších územných celkov a jeho ustanovení §4 ods. (1) písm. m) o utváraní podmienok na rozvoj cestovného ruchu a koordinácii tohto rozvoja a § 5 o medzinárodnej spolupráci, zo zákona č. 416/2001 Z.z. o prechode niektorých pôsobností z orgánov štátnej správy na obce a vyššie územné celky, zo zákona č. 503/2001 Z.z. o podpore regionálneho rozvoja v znení neskorších predpisov a zo zákona č.91/2010 Z.z. o podpore cestovného ruchu v znení neskorších predpisov.
   

 

 

 Vo štvrtok 30. januára 2014 v Incheba Expo Bratislava štartuje veľtržné podujatie, ktoré ulahodí všetkým čo sa radi venujú spoznávaniu nových destinácií a dovolenku považujú za neodmysliteľnú súčasť svojho životného štýlu. Medzinárodný veľtrh cestovného ruchu ITF Slovakiatour otvára brány po 20. krát a až do nedele 2. februára 2014 ponúkne návštevníkom hodnotné informácie, programy i zážitky.

 Preberacie konanie dňa 20.11.2013 ukončilo osadzovanie 1.etapy dopravného značenia vybraných kultúrnych a turistických cieľov v Bratislavskom kraji. Hnedé tabule podporujú cestovný ruch v kraji, zlepšujú priestorovú orientáciu návštevníkov a domácich obyvateľov.

 V dňoch 23. až 25. októbra 2013 sa v Kyjeve uskutoční najvýznamnejší veľtrh cestovného ruchu v Ukrajine – UITM 2013 (Ukraine International Travel Market). Veľtrh sa koná pod záštitou Štátnej agentúry cestovného ruchu Ukrajiny a s podporou WTO (World Tourism Organisation) a ETTFA (European Tourism Trade Fairs Association).

 Na zámku Schloss Hof, v tesnej blízkosti symbolu spojenia dvoch susedných regiónov – Cyklomostu Slobody sa v prvý septembrový deň konala Cezhraničná slávnosť pôžitku – Genussfest. Po úspechu prvého spoločného podujatia na minuloročnom malokarpatskom vinobraní v Modre, rakúsky partner cezhraničného projektu DESTINATOUR 2013 pozval Bratislavský kraj na prezentáciu v rámci podujatia rakúskeho vinárskeho združenia Rubin Carnuntum.

 Pezinský Permoník je tradičné Pezinské kultúrne podujatie, ktoré sa teší obľúbenosti medzi návštevníkmi, ale i zberateľmi a vystavovateľmi, ktorí na každom ročníku prezentujú svoje minerály, fosílie a drahé kamene zo všetkých kútov sveta.

 Dňa 13. júla 2013 je pre návštevníkov obce Čičmany pripravený bohatý kultúrny program.

 Počas prechádzok sa dozviete, ako vyzeral Zámocký park v minulosti, ako a na čo ho využívali Pálfiovci, aká je história kaplnky, ktorá sa nachádza v útrobách Zámockého parku, ale tiež aké vzácne dreviny tu rastú. No a dozviete sa aj to, kedy zmizla koniareň, ktorá bola kedysi súčasťou Malackého kaštieľa.