Blindfriendly Pondelok 6. 4. 2020 | Meniny má Irena Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Aktuálne správy


 

 

 Cyklomost medzi Devínskou Novou Vsou a rakúskou obcou Schlosshof bude môcť verejnosť využívať už v auguste, Bratislavský kraj pripravuje počas leta aj sprievodné podujatia.

 Čierne stavby by sa mali zo zákona zbúrať. Takýto návrh novely zákona, respektíve efektívny nástroj v boji proti čiernym stavbám dnes na okraji rómskej osady v Plaveckom Štvrtku predstavili bratislavský župan a poslanec NR SR Pavol Frešo spolu s poslancom NR SR Ľudovítom Kaníkom a krajským poslancom Marianom Haramiom.

 Každé dva roky sa schádzajú na brehu Dunaja v nemeckom Ulme/Neu-Ulme starí i noví priatelia a medzinárodní hostia na Dunajskom festivale. Podujatie trvá až do 15. júla, pričom organizátori očakávajú až 300 000 návštevníkov.

 BRATISLAVA 4. júla – Za účasti podpredsedu Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Martina Bertu sa dnes o 11:00 hod v Aule Univerzity Komenského konalo slávnostné otvorenie a imatrikulácia študentov 10. ročníka Detskej Univerzity Komenského (DUK).

Z iniciatívy riaditeľa Divadla Aréna Juraja Kukuru bola v roku 2003 založená Detská Univerzita Komenského. Každoročne tak môžu deti vo veku od 9 do 14 rokov študovať za podmienok ako vysokoškolskí študenti.

 Minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Ľubomír Jahnátek a predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo sa informovali o priebehu čerpania, vzájomnej spolupráci a o problémoch pri čerpaní eurofondov z operačného programu Bratislavský kra

Vymeniť si informácie a skúsenosti v oblasti boja proti drogovým závislostiam, zneužívaniu drog a nezákonnému obchodovaniu s nimi v Bratislavskom kraji bol hlavný zámer dnešnej piatej konferencie na Úrade BSK.

Predseda Bratislavského samosprávneho kraja oznamuje, že Zastupiteľstvo BSK zvolané na 29. júna 2012 sa neuskutoční.

Pri príležitosti Medzinárodného dňa proti zneužívaniu drog a nezákonnému obchodovaniu s nimi sa na pôde Úradu Bratislavského samosprávneho kraja uskutoční v stredu o 9:00 konferencia pod názvom „Drogové závislosti v Bratislavskom kraji“.