Blindfriendly Pondelok 6. 4. 2020 | Meniny má Irena Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Aktuálne správy


 

 

Zažiť rekonštrukciu obliehania Bratislavy Napoleonom, páliť jánske ohne, súťažiť vo varení guláša či osláviť letný slnovrat môžu záujemcovia počas tohto víkendu v Bratislavskom kraji.

Rozpočtové hospodárenie za prvé tri mesiace tohto roka prerokovali na dnešnom zastupiteľstve poslanci Bratislavského samosprávneho kraja.

 V Pezinku sa bude konať už druhý ročník osláv sv. Jána. Podujatie s názvom Pálenie Jánskych ohňov sa uskutoční v sobotu 23. júna od 19:00 do 24:00 na lúke pri hasičoch – na Hasičskej ulici. Bratislavský samosprávny kraj a Malokarpatské múzeum v Pezinku organizujú akciu v spolupráci s OZ Museum Vinorum a Mestom Pezinok.

 V piatok 29. júna 2012 sa o 9:00 hod. v rokovacej sále Úradu BSK na Sabinovskej 16 v Bratislave uskutoční XX. pracovné zasadnutie Zastupiteľstva BSK.

 Aj vďaka tomu sa môžu uskutočniť ďalšie regeneračné pobyty pre deti a rodičov. Prvý pobyt bude pre päť až šesť rodín z východného Slovenska, ktoré strávia týždeň na Donovaloch. Druhý pobyt sa uskutoční v auguste v Liptovskom Jáne a je určený pre cca 60 rodín zo Slovenska a Čiech.

 Žiaci Strednej odbornej školy vinársko-ovocinárskej v Modre, ktorá je v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského kraja, budú v nasledujúcom školskom roku študovať v rakúskej vinárskej škole Landwirtschaftliche Fachschule v Eisenstadte.

 Židovské komunitné múzeum rozšíri oddnes ponuku múzeí v hlavnom meste. Jeho sídlom je jediná synagóga v Bratislave, ktorá sa nachádza na Heydukovej ulici. Verejnosť môže po prvý krát spoznať poklady bratislavskej židovskej komunity a nahliadnuť do jej bohatej histórie. Na projekt finančne prispel aj Bratislavský samosprávny kraj. Múzeum verejnosti predstavili predseda Židovskej náboženskej obce Peter Salner, podpredseda ŽNO Maroš Borsky a podpredseda BSK Martin Berta.

 Domov sociálnych služieb prof. Karola Matulaya, ktoré je v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského kraja, pripravilo 26. júna 2012 už 28. ročník športových hier.

Bratislavský samosprávny kraj urobil ďalší ústretový krok voči obyvateľom kraja, od júna otvoril Kanceláriu prvého kontaktu pre oblasť sociálnych vecí.

 V piatok 22. júna 2012 sa o 9:00 hod. v rokovacej sále Úradu BSK na Sabinovskej 16 v Bratislave uskutoční XIX. pracovné zasadnutie Zastupiteľstva BSK.