Blindfriendly Utorok 7. 4. 2020 | Meniny má Zoltán Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Aktuálne správy


 

 

 Minister školstva Dušan Čaplovič a bratislavský župan Pavol Frešo odovzdali dnes študentom Školy úžitkového výtvarníctva Jozefa Vydru ceny za najlepšie maturitné práce.

 V obci Píla si pripomenuli 1. výročie živelnej pohromy - povodne, ktorá spôsobila v Malých Karpatoch na území Bratislavského kraja rozsiahle škody. Pri tejto príležitosti odovzdal starosta obce Píla Radovan Mičunek bratislavskému županovi Pavlovi Frešovi ďakovný list za okamžitú pomoc.

 Výrobky hrnčiarov a keramikárov si v Pezinku pozreli stovky ľudí, niektorí si výrobu aj sami vyskúšali. Počas víkendu sa tu totiž konal už deviaty ročník medzinárodného podujatia Keramické trhy.

 Obec Malé Leváre sa v stredu (6. júna) naposledy rozlúčila so svojím starostom Milanom Perneckým. Na čele obecnej samosprávy stál dlhých 28 rokov, od roku 1984 vo funkcii predsedu miestneho národného výboru a po revolúcii 1989 ako starosta obce.

 Bratislavský župan Pavol Frešo privítal v obci Malinovo účastníkov medzinárodnej charitatívnej cyklotour, ktorá dnes, počas svojej cyklotúry do najzápadnejšieho českého mesta Aš, dorazila do Bratislavy.

 V Senci sa uskutočnil už štvrtý workshop cezhraničného projektu Destinatour 2013. Nosnou témou boli podujatia ako faktor rozvoja turizmu a regiónu.

 Počas tohto víkendu, 8. až 10. júna, sa v Pezinku uskutoční už 9. ročník medzinárodného podujatia Keramické trhy. Slávnostné otvorenie bude o 14:00 na Radničnom námestí v Pezinku.

 Na pôde Úradu Bratislavského samosprávneho kraja sa uskutočnilo pracovné rokovanie riaditeľov stredných škôl a školských zariadení, ktoré sú v pôsobnosti BSK.

 Tradičné podujatie Noc múzeí a galérií pritiahlo do Pezinka 269 návštevníkov. Po prvý krát sa konalo v znamení spolupráce viacerých pezinských inštitúcií: Malokarpatského múzea a Malokarpatskej knižnice v Pezinku, ktoré sú v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského kraja, Mestského múzea, Academie Istropolitany Nova a Obchodnej akadémie v Pezinku.

 Motoristi aj chodci môžu od dnešného dňa využívať úplne nový most v Budmericiach cez potok Gidra. Tento tzv. Hajtírsky most bol silne narušený minuloročnými povodňami.