Blindfriendly Utorok 15. 10. 2019 | Meniny má Terézia Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Aktuálne správy


 

 

 Dvadsaťpäť študentov Gymnázia v Malackách, ktoré v je zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavskej župy, získalo jazykové certifikáty DSD. Osobne im ich dnes odovzdali veľvyslanec Spolkovej republiky Nemecko (SRN) Axel Hartmann a podpredseda BSK Martin Berta.

 V piatok 25. mája 2012 sa o 9:00 hod. v rokovacej sále Úradu BSK na Sabinovskej 16 v Bratislave uskutoční XVIII. pracovné zasadnutie Zastupiteľstva BSK.

 Do podujatia Noc múzeí a galérii sa už túto sobotu (19. mája) od 18:00 do 22:00 zapoja aj Malokarpatské múzeum a Malokarpatská knižnica v Pezinku, ktoré sú v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja.

 V Múzeu dopravy v Bratislave dnes otvorili putovnú výstavu s názvom Vagón, ktorej cieľom je priblížiť obdobie holokaustu. Organizátori chcú poskytnutý verný obraz o období ničenia a hrôzy, preto je výstava sústredená v originálnom vagóne, v ktorom nacisti deportovali Židov do koncentračných a vyhladzovacích táborov.

 Bratislavská župa sa počas víkendu prezentovala na Open Doors - Dňa otvorených dverí európskych inštitúcií, ktoré patrí k tradičným, obľúbeným a mimoriadne zaujímavým podujatím pre obyvateľov, ale aj návštevníkov Bruselu.

 Pri príležitosti 67. výročia ukončenia II. svetovej vojny a Dňa víťazstva nad fašizmom sa dnes pri pamätníku Slavín uskutočnila pietna spomienková slávnosť spojená s kladením vencov.

 V Dome podnikateľov v Bratislave sa 3. mája 2012 konal snem delegátov Slovenskej asociácie malých podnikov (SAMP), na ktorom privítali ako hostí podpredsedu NR SR Jána Figeľa, ministra pôdohospodárstva Ľubomíra Jahnátka a poslancov NR SR Jána Hudackého a župana Pavla Freša.

 Tento víkend sa Bratislavčania a návštevníci hlavného mesta zabávali na Bratislavskom majálese. Bratislavský samosprávny kraj ako spoluorganizátor pripravil pre ľudí cyklojazdu - „Župná dvadsiatka“, ktorá bola vyvrcholením 5. ročníka Bratislavského majálesu.

 Na pietnej spomienke pri Mohyle v Ivanke pri Dunaji sa v predvečer tragickej smrti generála Milana Rastislava Štefánika stretli účastníci 22. ročníka vlastivednej pochôdzky, ktorú tradične organizuje Matica slovenská.

 Na pôde Bratislavského samosprávneho kraja sa zajtra 3. mája 2012 o 17:00 hod. uskutoční verejné prerokovanie Konceptu nového územného plánu regiónu BSK, ako aj správy o hodnotení strategického dokumentu (SEA). Prezentácia je určená verejnosti.