Blindfriendly Streda 22. 1. 2020 | Meniny má Zora Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Aktuálne správy


 

 

 V Bratislavskej župe vzniknú Centrá odborného vzdelávania, ktoré pomôžu stredoškolákom uplatniť sa na trhu práce. Centrá vzniknú v spolupráci s podnikateľským sektorom.

 Na pôde Bratislavskej župy sa konalo ďalšie pracovné stretnutie k Územnému generelu dopravy BSK. Župan Pavol Frešo, vyjadril spokojnosť s formou spracovania územného generelu dopravy, kde navrhovanie verejnej dopravy je riešené v spolupráci s obcami kraja.

Bratislavský župan Pavol Frešo zablahoželal novovymenovaným ministrom SR.

 Zimnú súťaž s názvom SPORTTUBE.DAY, ktorou chceli organizátori Bratislavská župa a Občianske združenie pre zdravie našich detí motivovať deti k športu, už má svojich víťazov. Tí najúspešnejší získali finančnú odmenu, ale aj lístky na zápasy play off Bratislava – Košice.

 Bratislavský samosprávny kraj navštívili experti z OECD. Návšteva sa uskutočnila v rámci celosvetového projektu zameraného na zlepšenie kvality a efektívnosti vzdelávania v jednotlivých krajinách.

 Obyvatelia Bratislavy a jej návštevníci môžu červené autobusy s nápisom „Slovak Lines Regio“ využiť ako výhodnú alternatívu k iným typom dopravy. Regionálny dopravca a Bratislavský samosprávny kraj dávajú do pozornosti cestujúcej verejnosti aj túto, zatiaľ menej známu, možnosť cestovania po Bratislave.

 Najstaršia Bratislavčanka Gabriella Dillingerova sa v týchto dňoch dožíva 103 rokov, pochádza z Trstenej na Orave a od roku 1945 býva v centre hlavného mesta. Babičkin recept na dlhý život je jednoduchý: „Nestresovať sa a chodiť často na prechádzky do prírody“.

 Bratislavská župa sa aktívne zapojila do Svetového dňa povedomia o autizme, ktorý už tradične pripadá na 2. apríla. Okrem toho, že zamestnanci prišli do práce oblečení v modrom, nakoľko táto farba charakterizuje tento svetový deň, vedenie župy navštívilo zariadenie DSS prof. K. Matulaya.

Bratislavský samosprávny kraj rozdelil na projekty dotácie v hodnote 148 500 eur. Župa podporí celkovo 69 projektov.

 Bratislavská župa má koncept Územného plánu regiónu – Bratislavský samosprávny kraj, informáciu o koncepte dnes krajskí poslanci zobrali na vedomie.