Blindfriendly Streda 8. 4. 2020 | Meniny má Albert Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Aktuálne správy


 

 

 Pri príležitosti Dňa učiteľov dnes podpredsedníčka Bratislavského kraja Gabriella Németh ocenila 20 stredoškolských pedagógov. Ocenenie je vyjadrením vďaky, ktorým chce župa zvýrazniť zásluhy učiteľov na rozvoji vedomostných kvalít študentov stredných škôl v regióne.

 Svoje schopnosti a nadanie predviedli desiatky deti z bratislavských základných škôl, ktoré súťažili o putovný pohár Jozefa Sabovčíka. Cieľom súťaže bolo oživiť a zviditeľniť krasokorčuľovanie na Slovensku ako aj podporiť talentované deti a mládež.

 Oživiť a zviditeľniť krasokorčuľovanie na Slovensku ale aj podporiť talentované deti a mládež je cieľom pilotnej súťaže o putovný pohár Jozefa Sabovčíka.

 V súvislosti s integrovaným dopravným systémom dnes bratislavský župan Pavol Frešo a primátor hlavného mesta Milan Ftáčnik predstavili aktuálne kroky. Na riešenie dopravy v regióne je z fondov Európskej únie k dispozícii 470 mil. eur.

 V piatok 30. marca 2012 sa o 9:00 hod. v rokovacej sále Úradu BSK na Sabinovskej 16 v Bratislave uskutoční XVII. pracovné zasadnutie Zastupiteľstva BSK.

 K Divadlu Aréna, ktoré je v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavskej župy, opäť premáva mestská hromadná doprava – linka číslo 82. Znovuobnovením linky chce župa do divadla prilákať viac divákov.

 Bratislavský samosprávny kraj opravil počas zimy 427,5 m2 výtlkov na cestách II. a III. triedy. Prioritu pri opravách výtlkov boli cesty II. triedy, v prvom rade hlavné ťahy, potom ostatné cesty vo vlastníctve župy.

 Písomné maturitné skúšky v Bratislavskom kraji absolvuje tento týždeň 4 326 študentov stredných škôl, ktoré sú v zriaďovateľskej pôsobnosti župy.

 Práce na výstavbe cyklomosta medzi Devínskou Novou Vsou a obcou Schlosshof výrazne pokročili. Oceľová konštrukcia cyklomosta už spája slovenskú a rakúsku stranu. Priebeh stavebných prác bol dnes osobne skontrolovať bratislavský župan Pavol Frešo.

 V rámci celosvetovej akcie "Zástava pre Tibet" bola v sobotu od 8:00 do 18:00 vyvesená pred Úradom Bratislavského samosprávneho kraja na Sabinovskej ulici v Bratislave zástava Tibetu.