Blindfriendly Sobota 28. 3. 2020 | Meniny má Soňa Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Aktuálne správy


 

 

 Základné a stredné školy môžu súťažiť v prezentačnej školskej súťaži s názvom Supertrieda v slovenskom a anglickom jazyku, prihlášky treba podať do utorka 28. februára 2012.

 Bratislavská župa spolupracuje s Autonómnou oblasťou Vojvodina na rozvoji spoločných aktivít. Napríklad v oblasti regionálneho rozvoja, európskej teritoriálnej spolupráci, školstva a mládeže, športu, kultúry, sociálnych vecí či zdravotníctva.

Bratislavská župa začne od marca rekonštruovať most cez potok Gidra v Budmericiach, ktorý bol silno narušený minuloročnými povodňami.

 Medzi Devínskou Novou Vsou a rakúskou obcou Schlosshof buduje Bratislavská župa cyklomost, ktorý by mal byť prejazdný už v lete. Pri rozhodovaní o názve pre cykomost zaváži aj hlas verejnosti.

 Záujemcovia, ktorí sa uchádzajú o dotácie Bratislavského kraja na podporu projektov v hodnote nad 1 659 eur, môžu svoje žiadosti podať do konca tohto týždňa – do 25. februára. O schválení týchto žiadostí rozhoduje Zastupiteľstvo BSK po odporúčaní dotačnej komisie.

 Bratislavská župa začína s revitalizáciou Parku v Malinove, ktorý sa má zmeniť na reprezentatívny areál určený na oddych, relax a šport.

 Bratislavský samosprávny kraj ako prvý spomedzi ôsmich krajov na Slovensku založil krajskú organizáciu cestovného ruchu. Organizácia má názov Bratislava Region Tourism (Turizmus regiónu Bratislava).

 Tretí ročník podujatia Pezinské vínne pivnice 2012 sa uskutoční už túto sobotu. Slávnostné otvorenie podujatia bude o 12:00 v pivničných priestoroch Malokarpatského múzea v Pezinku, ktoré je v pôsobnosti Bratislavskej župy.

 Bratislavská župa komunikuje so svojimi občanmi aj na Facebooku, práve dnes už uplynuli dva roky. Počas tohto obdobia bolo viac ako 2 354 000 zobrazení článkov, fotiek a videí.

 Bratislavská župa má ambíciu byť najtransparentnejším krajom na Slovensku. „Budeme sa usilovať o to, aby sme boli najtransparentnejším samosprávnym krajom. Zastávame totiž názor, že verejnosť má právo na to, aby sa občania dozvedeli, ako sa hospodári s verejnými financiami,“ povedala podpredsedníčka BSK Gabriella Németh (SMK).